455

ورزش بیش از حد، به قلب کودکان صدمه می زند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ورزش کردن برای کودکان بسیار مفید است اما چنانچه خیلی سخت به این موضوع بپردازند ممکن است به آنها صدمه بزند.

کارشناسان هشدار دادند ورزش بیش از حد، به قلب کودکان صدمه می زند

دکتر الکسیس کولوین رئیس پزشکی انجمن تنیس آمریکا و جراح ارتوپد بیمارستان مونت سینای در شهر نیویورک بیان داشت:

«کودکان، بزرگسالان کوچک نیستند و همیشه محدودیت های جدی برای تحمل و ظرفیت کودک وجود دارد، طوریکه به عنوان والدین باید از کودکانمان در مقابل آموزش بیش از حد ورزشی و جراحات محافظت کرد»والدین باید مطمئن شوند که ورزشکاران جوان، درست ورزش می کنند. برای مثال آموزش برای افراد ۷ و ۸ سال باید به دو تا سه هفته محدود شود آنهم با احتسابِ روز هایی که مابین آن باقی می ماند. همچنین جوانان باید ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از تمرین خود را حتما گرم کنند.

مهمترین اجزاء ورزش، آموزش و تکمیل آن بر مبنای نظم و ترتیب است. همچنین ورزشکاران جوان باید مسابقه و آموزش ویژه ورزش را یک روز در هفته ببینند. این امر سبب می شود کودک نه فقط از لحاظ فیزیکی بلکه از لحاظ روانی نیز آرامش داشته باشد.

زمان آموزش و مقدار آن نباید بیشتر از ۱۰ درصد در یک هفته افزایش یابد و ورزشکاران جوان باید دو، سه ماه از سال روی ورزش تمرکز کنند، والدین باید برای مسائلی نظیر درد، خستگی و عملکرد ضعیف مدرسه هشیار باشند.

همچنین به یاد داشته باشید گرما و رطوبت برای ورزشکاران جوان نوعی خطر است. کودکان گرما را زودتر جذب کرده و مکانیسم تعریق آنها با تاخیر صورت می گیرد و خطر گرمازدگی در آب و هوای مرطوب زیاد است. از نوشیدن مایعات کافی هنگام ورزش و آموزش کودکان اطمینان حاصل کنید، والدین و مربیان باید مراقب باشند شاید برخی کودکان هنگام ورزش احتیاج به استراحت داشته باشند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.