188

کاهش خطر ابتلا به آلرژی غذایی با استفاده زودهنگام از غذاها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گروهی از محققان بعد از بررسی‌های اخیرشان اعلام کردند که آشنا کردن زودهنگام نوزادان با تخم‌مرغ یا بادام‌زمینی می‌تواند خطر ابتلا به آلرژی غذایی را در آنان کاهش دهد.محققان در این بررسی، ۱۴۶ مورد از مطالعات قبلی را در زمینه آلرژی غذایی و بیماری‌های خودایمنی در کودکان تحلیل کردند و به نتایج جالبی رسیدند. نتایج نهایی نشان دادند که زمان آشنا کردن کودک با مواد غذایی، می‌تواند روی خطر ابتلا به آلرژی تاثیرگذار باشد.

با این‌حال، هیچ ارتباط مشابهی درباره بیماری‌های خودایمنی کشف نشد. این محققان براساس نتایج نهایی اعلام کردند که دادن تخم‌مرغ به کودک در فاصله ۴ تا ۶ ماهگی، خطر شکل‌گیری آلرژی نسبت به تخم‌مرغ را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، دادن بادام‌زمینی به کودک در فاصله ۴ تا ۱۱ ماهگی، خطر شکل‌گیری آلرژی نسبت به این ماده غذایی را کمتر می‌کند. با این‌حال، آنان نتوانستند شواهد محکمی درباره ارتباط بین مصرف زودهنگام ماهی در کودکان و کاهش خطر آلرژی به ماهی پیدا کنند.

علاوه بر این مشخص شد که زمان‌بندی، در ابتلا به بیماری سلیاک نیز تاثیری نمی‌گذارد. مسئولان این مطالعه معتقدند که دستورالعمل‌های موجود برای دادن مواد غذایی به کودکان باید اصلاح شوند، اما پیش از این کار باید مطالعات دقیق‌تر و بیشتری در این زمینه انجام بگیرند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.