306

تصورات کودکان از والدین

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

والدین بیشتر اوقات نگران این هستند که آیا باید منطقی و قاطع باشند.

تصورات کودکان از والدین

اما در حقیقت فقط یک چیز وجود دارد که آنها مجبورند به آن پایبند باشند، اینکه اجازه دهند فرزندشان بداند او برایشان عزیز، با ارزش و مهم است.

کودکی که با شنیدن چنین پیامهایی از جانب والدین بزرگ می‌شود از خودش تصویر سالمی دارد. این کودک درباره خودش منفی فکر نمی‌کند.

وقتی که لازم است والدین به ذات و ارزش کودکانشان توجه کنند نباید از چیزی چشم پوشی کنند. کودک نیاز دارد بارها و بارها بداند که والدینش او را همانطور که هست قبول دارند:با همان تواناییها و ضعفها، همان شخصیت خاص، همان علاقه‌مندیها و همان ظاهری که دارد. والدین باید فرزندشان را تشویق کنند احساس خوبی به خودش و تواناییهایش پیدا کند.

این به معنای آن نیست که وقتی فرزندشان بی‌ادبی می‌کند والدین نباید خشمگین شوند. والدین باید محدودیت هایی در نظر بگیرند و آنچه را که انتظار دارند به او بگویند. در حقیقت، وقتی آنها محدودیت اعمال می‌کنند، در واقع به کودکشان می‌فهمانند که به او و نوع رفتارهایش توجه دارند.

با این وجود، تفاوت فاحشی بین نکوهش بدرفتاری و ناخشنودی از کارهای کودک به طور کل وجود دارد.

به دلایل مختلف، بعضی از والدین سخت می‌توانند فرزندشان را تایید کنند. شاید انتظارات آنها زیاد غیر واقعی است. در نتیجه، دائما احساس می‌کنند کودک نقطه ضعف دارد. امکان دارد آنها خودشان وقتی بچه بودند مدام سرزنش می‌شدند و حالا ناآگاهانه به همان روشی عمل می‌کنند که در مورد خودشان اعمال شده بود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.