308

نشستن بیماریست!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

«بیماری نشستن» آفت سبک زندگی این روزهای ماست؛ مشکلی که از نظر پژوهشگران گاهی می‌تواند به اندازه سیگار‌کشیدن آسیب‌زا باشد و سلامت جسم و روان افراد را به خطر بیندازد.

نشستن بیماریست!!!

«بیماری نشستن» آفت سبک زندگی این روزهای ماست؛ مشکلی که از نظر پژوهشگران گاهی می‌تواند به اندازه سیگار‌کشیدن آسیب‌زا باشد و سلامت جسم و روان افراد را به خطر بیندازد.

بررسی‌هایی که پیش از این انجام شده، نشان داده‌اند که زیاد و در ساعات متوالی در یک موقعیت نشستن، می‌تواند عواقب جدی‌ای را برای افراد به بار بیاورد. برای مثال، یک بررسی ثابت کرده کسانی که در روز سه ساعت یا بیشتر در یک موقعیت می‌نشینند، اغلب دچار چاقی و کمر‌درد می‌شوند. از نظر محققان سطحکلسترول بد خون این افراد بالاتر است و احتمال اینکه جانشان را به‌خاطر بیماری‌های قلبی و عروقی یا حتی سرطان از دست بدهند هم بیشتر است.

محققان ایالات متحده می‌گویند کمتر از ۵ درصد بزرگسالان در این کشور، هر روز ۳۰ دقیقه فعالیت بدنی دارند و ۷۰ درصد جمعیت بزرگسالان آن از چاقی یا اضافه‌وزن رنج می‌برند. به همین دلیل پژوهشگران این کشور، مطالعات متعددی را در مورد ارتباط تحرک و سلامت کارمندان پشت‌میز‌نشین انجام داده‌اند.

در یکی از این پژوهش‌ها، مشخص شده که اگر کارمندهایی که کارشان با نشستن گره خورده، بعد از هر نیم ساعت کار‌کردن سه دقیقه از جایشان بلند شوند، سطح قند خونشان به شکل قابل توجهی پایین می‌آید و موفق به کاهش وزن و فشارخون شده و احتمال ابتلایشان به مشکلات قلبیهم پایین می‌آید.

گذشته از این، محققان معتقدند که انجام دادن حرکات کششی ساده پشت میز کار یا در خانه، می‌تواند به سلامت این افراد کمک کند و بدنشان را سالم‌تر و عمرشان را طولانی‌تر کند. شمایی که می‌گویید وقت کافی برای باشگاه رفتن ندارید، لااقل به این توصیه پژوهشگران عمل کنید و در جواب آزمایش خونی که شش ماه بعد می‌دهید، نتیجه‌اش را ببینید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.