435

دیابتی ها در آستانه سال نو رژیم سخت نگیرند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

درپاسخ برخی مواقع چاقی مفرط در بیماران مبتلا به دیابت سبب می‌شود مقاومت به انسولین ایجاد شود،

دیابتی ها در آستانه سال نو رژیم سخت نگیرند

با رسیدن به وزن مطلوب بدن می‌تواند بهتر از قبل میزان قندخون را کنترل کند تا جایی که حتی می‌توانید با رژیم غذایی مناسب با مشورت پزشک داروها را نیز قطع کنید.

 یکی از خوانندگان روزنامه ایران نوشته است: خانمی ۴۴ ساله هستم و در آستانه سال نو تصمیم دارم برای رسیدن به وزن مطلوب رژیم غذایی سختی بگیرم تا در این چند روز باقی‌مانده تا عید لاغر شوم ولی از آنجایی که مبتلا به دیابت هستم نگرانم که یک رژیم سخت غذایی باعث شود.

این بیماری سلامتی‌ام را تحت تأثیر قرار داده و مشکلات حاشیه‌ای برایم ایجاد شود. از آنجا که بسیار به پایین آوردن وزنم مشتاق هستم، مرا راهنمایی کنید که چگونه رژیم بگیرم تا به بدنم آسیبی نرسد.

پاسخ:

در زمینه لاغر شدن بسیار تصمیم خوبی گرفته‌اید زیرا با رسیدن به وزنی ایده آل بهتر می‌توانید قندخونتان را کنترل کنید ولی چون اغلب افراد مبتلا به دیابت در معرض ابتلا به سندرم متابولیک یعنی وزن، چربی خون بالا و در عین حال چاقی قرار دارند، نباید بی‌محابا رژیم‌های سخت بگیرند،

در رژیم غذایی شما باید به تمام موارد گفته شده توجه شود زیرا کنترل نشدن هرکدام از فاکتورهای یادشده به تنهایی می‌تواند سلامت بدن را با تهدید جدی روبه رو کند.

پس باید حتماً زیر نظر پزشک متخصص تغذیه با کاهش وزن تدریجی به وزن ایده آل مورد نظر خود نزدیک شوید، در برخی مواقع چاقی مفرط در بیماران مبتلا به دیابت سبب می‌شود مقاومت به انسولین ایجاد شود، با رسیدن به وزن مطلوب بدن می‌تواند بهتر از قبل میزان قندخون را کنترل کند تا جایی که حتی می‌توانید با رژیم غذایی مناسب با مشورت پزشک داروها را نیز قطع کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.