224

لایه‌برداری و پاکسازی پوست صورت

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آیا تمایل دارید زمان را به عقب بازگردانده و ظاهری جوان‌تر و زیباتر داشته باشید؟

لایه‌برداری پوست چیست؟

روش درمانی لایه‌برداری پوست می‌تواند پوست شمارا شاداب کرده و به‌این‌ترتیب ظاهر شمارا بلافاصله پس از درمان و بدون عوارض جانبی معمول در روش‌های درمانی تهاجمی مبتنی بر عمل جراحی، چند سال جوان نماید.

لایه‌برداری پوست در حقیقت سلول‌های مرده را حذف کرده و فرآیند رشد سلول‌های جدید را تحریک می‌کند. انجام این کار باعث ایجاد پوست شاداب‌تر و درخشان‌تر می‌شود. به این منظور از یک محلول شیمیایی ‌بر روی پوست استفاده می‌شود. به‌این‌ترتیب لایه بالای پوست برداشته‌ شده و لایه زیرین نرم‌تر و صاف‌تر پوست نمایان می‌شود.

این روش درمانی در سراسر جهان برای درمان مشکلات پوستی همچون چین‌وچروک و خطوط ایجادشده بر روی پوست، جای زخم، تغییر رنگ پوست و آسیب‌دیدگی به خاطر قرار گرفتن در معرض نور خورشید به‌طور گسترده استفاده می‌شود و نتایج حاصل از آن می‌تواند زندگی فرد را تغییر دهد!

چرا به روش درمانی لایه‌برداری شیمیایی نیاز داریم؟

قرار گرفتن در معرض نور خورشید، باقی ماندن جای جوش بر روی پوست یا پیر شدن پوست می‌توانند باعث شوند وضعیت و ساختار پوست شما تغییر کرده و ظاهر آن غیریکنواخت، چروکیده و ایجاد لک صورتنموده یا نامناسب به نظر برسد. در صورتی‌که شما به دنبال داشتن پوستی صاف‌تر و جوان‌تر هستید، بهتر است به این روش درمانی توجه کنید.

در این روش درمانی از یک محلول شیمیایی برای صاف کردن ساختار پوست از طریق برداشتن لایه‌های خارجی آسیب‌دیده آن استفاده می‌شود.

اگر تمایل دارید پوست شما بلافاصله پس از درمان و بدون نیاز به ریکاوری یا استراحت لایه‌برداری شده و شفاف‌تر شود، می‌توانید از روش میکرودرم آبریژن استفاده کنید. به‌هرحال گاهی اوقات ترکیبی از این دو روش می‌تواند برای شما بهترین نتایج ممکن را به همراه داشته باشد.

لایه‌برداری شیمیایی چگونه عمل می‌کند؟

همه روش‌های لایه‌برداری با سایش آرام پوست با یک محلول شیمیایی غیر سمی جهت برداشتن لایه‌های بالای پوست انجام می‌شوند. انجام این کار باعث تحریک تولید کلاژن جدید و تجدید سلول‌های مرده و درمان لک صورت می‌شود و به‌این‌ترتیب ظاهر پوست جوان‌تر، شاداب‌تر و سالم‌تر خواهد شد.

لایه‌برداری شیمیایی یک درمان بدون درد است،

هرچند بعضی از روش‌های لایه‌برداری ممکن است باعث ایجاد ورم محدود در نواحی تحت درمان یا پوست لایه‌برداری شده برای مدت چند روز پس از درمان شود. در این حالت یک فرد متخصص و آموزش‌دیده می‌تواند توصیه‌های لازم را به شما درباره نوع مناسب لایه‌برداری ارائه کند و با برنامه‌ریزی یک الگوی درمان مناسب، شمارا از دستیابی به بهترین نتایج ممکن پس از تکمیل درمان مطمئن نماید.

فرآیند درمان

فرآیند درمان در این حالت با ملاقات با پزشک جهت مشاوره آغاز می‌شود. در این زمان پزشک متخصص وضعیت پوست شما را بررسی کرده و فرآیند آماده‌سازی پوست جهت لایه‌برداری را برای شما توضیح می‌دهد.

در ادامه، شما نیاز به آماده کردن پوست خود برای یک دوره دو هفته‌ای قبل از مراجعه به کلینیک جهت لایه‌برداری کامل خواهید داشت. اکثر افراد می‌توانند بلافاصله پس ازتکمیل لایه‌برداری به خانه یا محل کار خود بازگشته و فعالیت‌های عادی خود را از سر گیرند.

پس از درمان لازم است فرد مراقبت کافی از پوست خود داشته و تغییرات اندکی در لوازم‌آرایشی خود ایجاد نماید. در طول چند هفته پس از لایه‌برداری، پوست فرد حساسیت بیشتری نسبت به نور خورشید خواهد داشت و به همین خاطر لازم است از کرم‌های ضد آفتاب با سطح SPF برابر ۳۰ یا بالاتر در طول این دوره استفاده شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.