384

عشق و شادی را در زندگی تان زنده کنید !

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

شاید زندگی مشترک شما هم بعد از چند سال حال و هوای عاشقانه خود را از دست بدهد.

عشق و شادی را در زندگی تان زنده کنید !

از روزهای ابتدایی تنها خاطره ای در ذهن تان باقی مانده و فکر می کنید یکنواختی و تکرار تمام زندگی تان را در برگرفته است. اکنون رابطه عاطفی تان همانند قبل گرم نیست. زندگی مشترک شور خود را از دست داده است و احساس دل زدگی می کنید؛ زیرا رابطه نیاز به رسیدگی دارد. در ادامه راهکارهایی بیان می شود که بتوانید با تکیه بر آنها زندگی تان را از یکنواختی بیرون بیاورید و آن را پر شور کنید .

قدردان همسرتان باشید

بنا بر مطالعات قدردانی و تشکر کردن از رفتارهای هر فردی باعث بهبود عمیق عاطفی می شود . نباید در ابراز محبت به همسرتان خساست داشته باشید ، از همسرتان با صداقت تعریف کنید و حس خوب را با یکدیگر به اشتراک بگذارید . قدر دانی حس خوبی به شما هدیه می دهد و رنگ و لعاب تازه ای به روابط تان خواهد داد .

همسرتان را سورپرایز کنید

سورپرایز و غافل گیر کردن همسرتان ، زندگی مشترک تان را از تکرار و یکنواختی بیرون می آورد و شور و هیجان تازه ای به آن می دهد . می توانید با کارهای ساده ای او را سورپرایز کنید . مانند یک شاخه گل ، مشخص کردن یک روز کامل جهت رسیدگی به علایق همسرتان  ،کادو دادن و ….

فعالیت های تازه ای را امتحان کنید

خیلی از زوجین بعد از مدتی در زندگی به یکنواختی و تکرار می رسند ؛ زندگی که تمام فعالیت های روزانه مشخص و ثابت است و دچار روزمرگی شده اید . در این زندگی هیچ فعالیت تازه ای انجام نمی شود و تمام زندگی بر طبق یک الگوی مشخص در حال جریان است .

برای این که زندگی پر شور و هیجان داشته باشید باید فعالیت های تازه ای را آغاز کنید . برای خانواده تان سرگرمی و تفریح در نظر بگیرید . روانشناسان می گویند تفریح از جمله نیازهای اساسی هرفردی است و در کنار نیازهای فیزیولوژیک و نیازهایی چون عزت نفس و تعلق خاطر قرار می گیرد . باید برنامه های تفریحی چون کوهنوردی ، سرو غذا در مکانی شاد ، پیاده روی ، انجام بازی های هیجان انگیز و …. داشته باشید .

زندگی آینده تان را پیش بینی کنید

گاهی باید به گذشته و اینده زندگی تان نگاه کنید تا مسیر جدیدی در زندگی تان باز شود . خودتان را در آینده ببینید ، در چند سال آینده چه شغلی دارید ؟ دغدغه هایتان چیست ؟ چه مشکلاتی خواهید داشت ؟ وقتی پنج سال بعد به روزهای گذشته تان فکر کنید ، چه اشتباهاتی در زندگی تان داشته اید ؟

حالا باید اشتباهاتی که در آینده به خاطر آن ها افسوس می خورید را کنار بگذارید و از همین حالا آنها را انجام ندهید . باید به این فکر باشید که چگونه می توانید بدون پشیمانی آینده زندگی کنید .

گاهی با دوستان شخصی تان وقت بگذرانید

خیلی از زوجین بعد از ازدواج تمام روابط دوستانه خود را قطع می کنند . البته این اتفاق در اول هر رابطه عاطفی رخ می دهد . طرفین تمایل دارند وقت بیشتری در کنار هم باشند و از عشق و علاقه هم بهره مند شوند ، اما بعد از مدتی نیاز به ارتباط با دوستان نمود پیدا می کند . پس زمان هایی را برای ارتباط با دوستان تان در نظر بگیرید و به یکدیگر با احترام آزادی دهید .

زندگی تان را مصرف کنید

باید زندگی تان را همانند یک شیشه عطر تا آخرین قطره مصرف کنید . زندگی ارزش زیادی دارد و باید تا جای ممکن آن را مصرف کنید .

در زندگی هیچ زمانی را برای زندگی کردن از دست ندهید . البته منظور از زندگی کردن این نیست که تنها کار کنید و به فکر جمع کردن مال و منال باشید . منظور این است که هر لحظه زندگی تان را لمس کنید ، تا جایی که جا دارد مصرف کننده باشید . از تمام توانایی ها و استعدادهایتان استفاده کنید و اجازه ندهید هیچ استعداد و توانایی از بین برود .

آخر هفته به مسافرت بروید

وقتی حرف از مسافرت می شود ، اغلب مردم تصور می کنند که باید چند روز یا حتی یک هفته به سفر بروند . در هتلی اقامت داشته باشند و با خرید سوغاتی و صرف هزینه های سنگین به منزل شان باز گردند . اما حقیقت این است که می توانید با کمترین هزینه به مسافرت بروید . یک سفر دو روزه با صرف غذاهای ساده و اقامت در جاهایی کم هزینه !

حتی اگر اهل اینترنت باشید ، می توانید در سایت هایی که امکان مهمانی در شهرهای دیگر را دارند ، عضو شوید و به صورت رایگان به یک مهمانی ۱-۲ روزه بروید .

در زندگی تان تغییر ایجاد کنید

در زندگی چه هدفی دارید و برای چه زندگی کرده اید ؟ شاید شما هم تصور می کنید زندگی بیهوده ای داشته اید و هیچ تغییری در روند زندگی تان ایجاد نشده است ؟ اگر این نگرانی ها در شما هم وجود دارد ، معطل نکنید و خیلی زود در زندگی تان موج بیندازید .

باید کارهایی انجام دهید که به زندگی تان معنا دهد . کاری انجام دهید که همیشه ارزوی انجام آن را داشته اید . مثلا یک پروژه شخصی یا مشترک با همسرتان تعریف کنید یا کاری طولانی مدت که همیشه دوست داشته اید مانند یادگیری زبان انگلیسی یا ایجاد کمپین حمایت از کودکان بی سرپرست .

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.