272

برای رفع خستگی پاییزه چه بخوریم ؟

|
0 دیدگاه

آیا شما با رسیدن پاییز و فصل سرما احساس خستگی و افسردگی میکنید؟ با ما همراه باشید تا در همه ی فصول سر زنده و شاداب بمانید.

برای رفع خستگی پائیزه این مواد را بخورید.

پاییز که می رسد خیلی ها احساس خستگی و افسردگی می کنند. همین که خورشید زود غروب می کند و نور کمتر می شود افسردگی نیز سراغ آدم را می گیرد. انگار پاها جان ندارند و صبح که می شود چشم ها به زور باز می شوند. خوشبختانه برای این کاهش انرژی و خستگی راه حل هایی وجود دارد. در ادامه چند غذای پر انرژی را برای شما معرفی میکنیم.

میوه های خشک

اگر می خواهید در طول روز به اصطلاح «بمب تکانتان ندهد» زردآلوی خشک، آلوی خشک یا کشمش را دریابید. میوه های خشک سرشار از آهن هستند و خواص ضد خستگی دارند. این میوه ها مواد معدنی بیشتری نسبت به انواع تازه شان دارند. در واقع با خوردن میوه های خشک منیزیم، کلسیم و پتاسیم جذب خواهید کرد. اگر این روزها بی انرژی و کسل شده اید حتماً به سراغ این میوه ها بروید. البته باید بدانید که میوه های خشک سرشار از قند هستند و نباید در مصرف آن ها زیاده روی کنید. در واقع میوه های خشک انرژی و کالری فراوانی دارند.

موز

میزان ویتامین های موز مانند ویتامین B6، C و منیزیم و گلوسیدها باعث شده است که این میوه نیز در بین مواد غذایی نیروزا و انرژی بخش جا داشته باشد. بهتر است موزهای نسبتا سبز را انتخاب کنید چون هر چه موز رسیده تر باشد میزان ویتامین های آن کاهش می یابد و قندهای دیر جذب موجود در آن به قندهای زود جذب تبدیل می شود. اگر نمی خواهید چاق شوید نباید در مصرف این میوه زیاده روی کنید چون یکی از میوه های پرکالری محسوب می شود.اگر اهل ورزش هستید باید بدانید که مصرف موز قبل از شروع فعالیت تان فوق العاده است به خاطر اینکه انرژی تان را دوبرابر می کند.

کیوی

بارها در همین بخش خودمان گفته ایم که ویتامین C موجود در کیوی حتی از پرتقال هم بیشتر است. باید بدانید که ویتامین C برای اینکه در فصل سرما احساس شادابی و نشاط کنید لازم و ضروری است. در واقع این ویتامین یک ویتامین ضدخستگی فوق العاده است. ویتامین C برای جذب آهن نیز لازم است. برای همین باید مواد غذایی سرشار از آهن را به همراه مواد غذایی حاوی ویتامین C میل کنید. باید بدانید که آهن نیز نقش موثری در تولید انرژی و شادابی بدن دارد.

 

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.