1604

خاصیت شگفت انگیز برگ درخت زیتون

|
0 دیدگاه

برگ درخت زیتون کاهش دهنده فشار خون، قندخون، ضد اسپاسم، گشادکننده عروق خونی، کاهش دهنده کلسترول بد و برای افراد دیابتی بسیار مناسب است.

معجزه عصاره برگ درخت زیتون

برگ های درخت زیتون از دوران باستان برای مقاصد پزشکی مورد استفاده بوده است، و پژوهش های آزمایشگاهی مدرن نشان دهنده آن است که عصاره برگ درخت زیتون دارای خواص ضدباکتریایی، ضدالتهابی، و آنتی اکسیدان است.

عضو انجمن علمی طب سنتی درباره اثربخشی جوشانده برگ درخت زیتون برای کاهش فشارخون بالا اظهار داشت:اثر کاهنده عصاره برگ درخت زیتون بر کاهش فشار خون در مطالعات بالینی به اثبات رسیده و اثری معادل کاپتوپریل در بعضی مطالعات داشته است.

وی افزود:عصاره برگ زیتون علاوه بر اثر مثبت در کاهش فشار خون، در کاهش چربی خون، بهبود عملکرد عروقی، کاهش التهاب عمومی در بدن و افزایش حساسیت به انسولین نیز تاثیر خوبی دارد که همه این ویژگی ها، ترغیب کننده بیماران به مصرف این محصول گیاهی است.

این عضو انجمن علمی طب سنتی تصریح کرد:با وجود همه ویژگیهای مثبتی که بیان شد، هنوز مطالعات کافی در زمینه جایگزین کردن این محصول به عنوان درمان استاندارد فشار خون انجام نشده و متاسفانه بسیاری از تجربیات درمانگران نیز ثبت و گزارش نشده است.

با توجه به وجود فراورده های استاندارد از برگ زیتون در بازار، مصرف این فراورده ها و نیز مصرف مستقیم عصاره برگ زیتون به عنوان درمان اصلی یا کمکی فشار خون باید با مشورت و صلاحدید پزشک صورت گیرد.

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.