461

درمان داغ شدن پا از منظر طب سنتی

|
0 دیدگاه

داغ شدن کف پاها اکثر مواقع جزء دردهاى مفصلى است و یا داغی کف پا مقدمه‏اى است براى شروع دردهاى مفصلى در این افراد کف پاها و یا از مچ به پائین بخصوص شبها داغ مى‏ شود.

تشخیص داغ شدن کف پا در افراد سرد مزاج:

اگر دست روى پوست پا گذاشته شود احساس سردى خواهد شد اگر این افراد که مزاجشان هم سرد است و آثار سردى مزاج و افزایش رطوبات در بدن آنان مشاهده مى ‏شود مبادرت به سرد کردن پا با آب یخ و یا وسائل دیگر نمایند بیمارى مزمن شده و شدت مى‏ یابد.

درمان داغ شدن کف پا در افراد سرد مزاج:

براى مداواى این ناراحتى باید گوگرد و نمک طعام و زنجبیل را بکوبند در آب داغ ریخته روزى دوبار گرم‏ کنند و گرماگرم به‏ طورى‏ که پا را داغ کند پاها را در آن بگذارند

و قدرى نگهدارند تا رطوبت پا زائل گردد و بیمارى نقصان یابد ضمنا از منضج و مسهل‏ هاى گرم مزاج و داروهاى گرم مزاج ضمادى مانند پیاز عنصل و عصاره شیرین‏ بیان و روغن‏هاى گرم مزاج مانند روغن زنجبیل و غیره بمالند تا بهبودى کامل یابد.

درمان داغ شدن کف پا در افراد گرم مزاج:

امّا گاه ممکن است داغ شدن پاها همراه با غلبه خون و حرارت مزاج باشد که در این صورت مداواى بیمارى با حالت فوق متفاوت است لازم است در کف پاى بیمار یا محلى که بیشتر داغ مى‏شود چند عدد زالو انداخته شود.

و از غذاها و دواهاى سرد مزاج بخورند و کافور را در آب‏غوره حل کرده روزى دوبار و هربار حدود بیست دقیقه پاها را در آن محلول بگذارند یا از محلول به کف پاها بمالند.

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.