254

سرما و خشکی دست ها

|
0 دیدگاه

با شروع زمستان و فصل سرما؛ خشکی ، پوسته پوسته شدن و التهاب دست ها از زیبایی آنها می کاهد ، ضمن این که دراین فصل ناخن ها دیرتر از فصل گرما رشد کرده و شکننده تر می شوند. البته با پرداختن به نکات زیر می توان از خشکی پوست دست جلوگیری کرد و زیبایی آن را حفظ نمود.

توجه داشته باشید، شستن زیاد دست، باعث خشکی بیشتر آن می شود . سعی کنید دست های خود را کمتر بشویید و اگر مجبور شدید، فقط کف دست را بشویید . چرا که پوست روی دست حساس تر است .

سعی کنید برای خشک کردن دست ، از حوله های نخی استفاده کنید . البته خشک کردن دست فقط در حدی باشد که آب آن گرفته شود و مقداری رطوبت روی آن باقی بماند . در ضمن از شستن دست با آب داغ پرهیز کنید . کرم های مرطوب کننده نیز تاثیر خوبی بر پوست دارند .

هنگام شست و شوی ظرف ها حتماً از دستکش استفاده نمایید . همچنین هنگام انجام کاری که با گرد و خاک زیاد همراه است ، استفاده از دستکش های نخی لازم است ، زیرا گرد و خاک یکی از عوامل خشکی پوست محسوب می شود . در روزهای سرد نیز، هنگام خروج ازمنزل از دستکش پشمی استفاده نمایید، چون سرما نیز یکی دیگر از عوامل خشکی پوست دست به شمار می آید .

برای نرمی پوست دست چه باید کرد؟

۳/۱ فنجان گلیسیرین ، ۳/۱ فنجان روغن زیتون ، یک قاشق سوپ خوری آبلیمو ویک قاشق سوپ خوری روغن بادام را با یکدیگر مخلوط کرده ، در شیشه ای دربسته نگهداری کنید و هرشب با پنبه به پوست دست خود بمالید. قابل ذکر است که این محلول را نمی توان مدت زیادی  نگهداری کرد. اگر روی دست های شما قرمز، خشک و ملتهب و ترک خورده است،

کمی گلیسیرین و به اندازه ۳/۱گلیسیرین، آب لیمو را در شیشه ای ریخته، تکان دهید و ۲ یا ۳ با در روز و شب با پنبه روی دست بمالید .پس از مدت کوتاهی از نرمی و لطافت دست های خود حیرت زده خواهید شد.یکی دیگر از مخلوط هایی که پوست دست ها را نرم و لطیف می سازد، مخلوط گلیسرین ، آب گوجه فرنگی تازه و کمی نمک است.

روش دیگر قرار دادن دست ، در آرد جو است . به این ترتیب که دست را در یک کاسه محتوی آرد جو قرار داده ، به آرامی ماساژ دهید. سپس با آب سرد بشویید و کرم بمالید . بعد از چند دقیقه دوباره روی دست ها کرم بمالید . این کار سلول های مرده پوست که ایجاد خشکی کرده اند، را از بین می برد.

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.