327

شکست ایمپلنت دندان با مصرف این قرص ها

|
0 دیدگاه

ایمپلنت دندان درصد موفقیت بالایی دارد امادر مسیر اجرا با شکست هایی هم روبرو می شود که یکی از دلایل اصلی شکست ایمپلنت دندانی مصرف دسته از از قرص ها است.

مصرف این قرص ها باعث شکست دندان میشود!

ایمپلنت دندان و کاشت دندان نیازمند داشتن فاکتورهای خاص برای موفقیت دارد تا نتیجه ی معکوس ندهد و این پروسه با شکست موجه نشود.

پژوهش محققان دانشگاه مک گیل نشان می دهد فرایندهای درمانی ایمپلنت دندانی می تواند در بیماران مصرف کنندۀ ضد افسردگی ها، دو برابر با شکست مواجه شود.

محققان دریافته اند مصرف ضد افسردگی ها موسوم به “SSRIs” نظیر Celexa, Paxil, Lexapro, Prozac, and Zoloftمی تواند رشد استخوانی را کاهش دهد که همین امر می تواند روند “استئو اینتگریشن” که وقوعش برای عمل ایمپلنت دندان ضروری است را با مشکل رو به رو کند.

نحوه قرار گیری ایمپلنت در استخوان

اسئواینتگریشن یعنی وقتی ایمپلنت داخل استخوان قرار می گیرد، اطراف آن استخوان ساخته شده و کاملا ایمپلنت را در بر می گیرد؛ و این احاطه شدن توسط استخوان است که اصلی ترین بخش موفقیت در ایمپلنت محسوب می شود.

دکتر “Dr. Kevin” با استفاده از بررسی شش ساله رزومه های پزشکی ۴۹۰ بیمار و تعداد ۹۱۶ عمل ایمپلنت دندانی که برای این افراد صورت گرفته بود؛ دریافت که رابطه بین مصرف “SSRIs” و شکست ایمپلنت با رابطۀ ضرر سیگار برای این فرآیند جایگزین دندانی نیز قابل مقایسه است.

یافته های این پژوهش نشان می دهد افرادی که “SSRIs” مصرف می کنند باید برای جایگزین دندان خود راه حل ها و روندهای دیگری امتحان کنند و یا طی این روند درمانی تحت بررسی های ممتد قرار بگیرند تا دچار مشکل نشوند.

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.