1614

عوارض دندان پوسیده در دهان

|
0 دیدگاه

خیلی ها دلشان می خواهد دندان هایی ردیف و منظم و مرواریدی داشته باشند تا با اعتماد به نفس بیشتر لبخند بزنند. اما وجود دندان های پوسیده و خراب مانع از این کار شده و فرد را دچار بیماری دندان می کند.اما تا چه تعداد دندان پوسیده در دهان مجاز است؟

عواقبی که دندان پوسیده در دهان دارد.

بدن ما توانائی های بالقوه ای در درمان صدمات ساختمان و بافتی خود دارد. به طور مثال:زمانی که یک استخوان می شکند، بدن می تواند آنرا ترمیم و بازسازی نماید. متأسفانه این روش برای دندانها امکان پذیر نیست.همه ما لااقل یک بار در طول زندگی به دندان پزشکی رفته ایم، اما گاهی هزینه ها و گاهی هم ترس از دندانپزشکی باعث می شود تا زمانی که دندان پوسیده  و خراب شده، مراجعه کنیم.

مضرات وجود دندان پوسیده در دهان

کیوان ساعتی دندانپزشک ترمیمی با اشاره به مسئله پوسیدگی دندان اظهار کرد:به هیچ عنوان نباید حتی یک دندان پوسیدهدر دهان خود داشته باشید به دلیل آنکه پوسیدگی دندان نیز یک بیماری محسوب می شود که باید مانند سایر بیماری ها به درمان آن پرداخت.

به فرد نمی توان گفت وجود مقدار معینی دندان پوسیده در دهان وی معقول است بیان این مسئله مثل این خواهد بود که مدت زمانی معین را برای ابتلای فرد به تب خوب بدانیم. پوسیدگی در دهان فرد نیز مانند تب نباید وجود داشته باشد.
میزان دندانهای ترمیم شده در کشور های پیشرفته در حد صفر است و تعداد این دندان ها در ایران به ۲ تا ۳ دندان ترمیمی می رسد این تعداد در شهر ها و مناطق خوب ایران دیده می شود.

در شهر ها و روستا های دورافتاده تعداد دندان های پوسیده به ۶ تا ۷ دندان نیز می رسد. بروز این بیماری در فرد به عوامل مختلفی از جمله فرهنگ، رعایت بهداشت و دسترسی به مراکز دندانپزشکی باز می گردد.

افراد سالم هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه کنند این تعداد مراجعه برای افرادی که دو تا سه دندان پوسیده خود را ترمیم کرده اند، به هر سه تا چهار ماه یکبار می رسد.

2 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.