235

پوسیدگی دندان با جویدن این نوع آدامس

|
0 دیدگاه

پوسیدگی دندان با مصرف برخی مواد غذایی ایجاد و تشدید می شود اما جالب است بدانید که نوعی آدامس که برای به اصطلاح تمیز کردن دندان مصرف می شود خود عامل ایجاد پوسیدگی دندان است.

جویدن این نوع آدامس پوسیدگی دندان را به همراه دارد

پوسیدگی دندان به طور کلی مشکلی است که در سنین مختلف بروز می کند و واضح است که اصلی ترین عامل آن خوردن مواد غذایی خواص و رعایت نکردن بهداشت است.

قند ها تأثیرات زیادی بر روی دندان برجای می گذارند که این موضوع در افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهند، بسیار قابل ملاحظه تر است.

برخی از عادات نادرست غذایی که روند خرابی دندان ها را تسریع کرده و موجب آسیب جدی دندان می شود، همچنین یکی از عادات نادرست استفاده از آدامس های قند دار در بین وعده های غذایی است که این موضوع می تواند احتمال پوسیدگی دندان ها را تا دو برابر افزایش می دهد.

نکاتی برای مصرف بعضی از خوراکی ها

اگر غذاهای حاوی نشاسته مانند بیسکویت نیز به میزان زیاد مصرف و در دهان باقی بماند، ممکن است تحت تأثیر عمل آنزیم های تجزیه کننده نشاسته به قند قرار گیرد.

اگر روند تجزیه نشاسته به قند تسریع شود، در آن صورت باکتری های موجود در دهان از قند های به وجود آمده اسید تولید کرده و این اسید ها موجب آسیب مینا و ساختار زیرین دندان و در نتیجه پوسیدگی دندان ها می شوند.

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.