2953

توصیه هایی کلیدی در مصرف آبمیوه ها

|
0 دیدگاه

نوشیدن آبمیوه های طبیعی برای سلامتی و عملکرد بهینه دستگاه گوارش توصیه می شود. در این میان نوشیدن آب سیب و گلابی و انگور در صبح برای عملکرد خوب دستگاه گوارش بسیار مفید است.

توصیه هایی مفید برای مصرف آبمیوه ها

نوشیدن آبمیوه هایی چون آب سیب، گلابی و انگور در صبح، موجب عملکرد بهینه دستگاه گوارش می شود.مصرف آبمیوه در صبح زود علاوه بر تقویت و عملکرد بهینه دستگاه گوارش، موجب جذب مواد مغذی در بدن و احساس شادابی می شود.

فواید مصرف آب سیب

قبل از وعده های غذایی از آبمیوه ها و سبزیجاتی مثل پرتقال و گوجه فرنگی نباید استفاده کرد چون مواد تند وتیز آنها با ترکیب اسید معده موجب بروز فشار و دردهای گوارشی می شوند.
مصرف پرتقال با معده خالی موجب ریفلاکس و استفراغ می شود. مصرف آبمیوه هایی چون انبه، آناناس و پرتقال بعد از وعده های غذایی، به خصوص مصرف آناناس که سرشار از پروتئین است به هضم پروتئین کمک و موجب بهبود فرایند گوارش می شود.

میوه های مفید برای دستگاه گوارش

همچنین آنزیم انبه، به گوارش پروتئین گوشت کمک و از زخم معده جلوگیری و نیز آب پرتقال با افزایش آنزیمها، گوارش چربی ها را تسریع می کند.در ضمن نوشیدن آبمیوه بعد از شام اصلا توصیه نمی شود زیرا قند آبمیوه ها با جذب کالری بیشتر زمینه ساز بروز چاقی می شوند.فیبر بالای آبمیوه ها سبب پر شدن معده و روده ،کندی عمل گوارش و بی نظمی در خواب می شوند.

1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.