381

حفظ زیبایی و جوانی چشمها با تغذیه طبیعی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

حفظ زیبایی چشمها و جلوگیری از پیری چشم در گرو مراقبت های تغذیه ای و بهداشتی چشم است. برای تقویت بینایی و حفظ جوانی چشم برای خود سبد غذایی نارنجی و سبز رنگ خوردنی های طبیعی را تهیه کنید.

مواد غذایی برای حفظ زیبایی چشمها

در جدیدترین پژوهش های صورت گرفته توسط محققان دانشگاه هاروارد این نتایج به دست آمده است که مصرف هویج واقعا می تواند به حفظ بینایی به ویژه در دوران سالمندی کمک کند.
گفتنی است، براساس تحقیقات محققان این دانشگاه بر روی بیش از ۱۰۰هزار نفر به مدت ۲۵سال که در رده سنی بالای ۵۰سال قرار داشتند این نتیجه به دست آمد که مصرف کنندگان هویج کمتر در معرض ابتلا به بیماری دژنراسیون ماکولا نابینایی در اثر کهولت سن قرار گرفته اند.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که بر اساس تخمین ها تا سال ۲۰۲۰حدود ۱۹۶میلیون نفر به این بیماری مبتلا خواهند شد و این آمار تا سال ۲۰۴۰ به حدود ۲۸۸میلیون نفر خواهد رسید.

بهترین مواد غذایی طبیعی برای تقویت و حفظ زیبایی چشمها

بر اساس تحقیقات در هویج ماده ای به نام کاروتنوئید وجود دارد که در سایر مواد خوراکی چون فلفل، فلفل دلمه و اسفناج نیز وجود دارد و می تواند مانع از پیشرفت بیماری دژنراسیون ماکولای وابسته به سن شود.

افرادی که در طول عمر خود به ویژه از دوران جوانی غذاهای شامل ماده کاروتنوئید مصرف کرده اند ۴۰درصد کمتر از سایر افراد دچار این بیماری در دوران سالمندی شده اند.

AMDیکی از شایع ترین علل از دست دادن بینایی در دوران سالمندی است که با وجود بدون درد بودن این عارضه سبب از دست رفتن دید مرکزی در هر دو چشم می شود، متاسفانه این بیماری هیچ درمانی ندارد.

کارشناسان اعتقاد دارند رنگدانه کاروتنوئید از طریق محافظت از بافت چشم باعث عدم ایجاد رادیکال های آزاد و جلوگیری از آسیب سلولی و فیلتر کردن نور آبی مضر می شود و سبب حفظ سلامت چشم ها می شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.