665

خواص و مضرات بادام و پسته در سبد آجیل

|
0 دیدگاه

برای داشتن بدنی سالم و مقاوم در برابر بیماری ها ، مصرف پسته و بادام در برنامه غذایی روزانه بسیار سفارش شده است.با خوردن این خوراکی ها می توان مواد معدنی و ویتامینهای بسیاری به اعضای بدن رساند.

اثرات مخلوط بادام با مواد دیگر

نیاکان ما روغن بادام را با شکر و کتیرا مخلوط می کردند و از آن برای نرم کردن سینه و از بین بردن سرفه های خشک استفاده می کردند. مخلوطی از مغز بادام شیرین و عسل را برای تسکین دردهای کبدی و ناراحتی های کلیوی به کار می بردند و همچنین به مادران باردار توصیه می کردند پنج عدد بادام را درون آب خیس کنند و پس از کندن پوست بخورند تا علاوه بر کاهش حساسیت و آلرژی باعث سلامت بیشتر جنین شود.

به تازگی هم محققان دریافته اند که مصرف این مقدار بادام به همین شیوه خیساندن و پوست کندن آن علاوه بر این که راهی مناسب برای پیشگیری از ابتلای مادر به مسمومیت بارداری در دوران حاملگی به شمار می رود، باعث استحکام استخوان ها و تقویت دستگاه عصبی نوزاد آینده مادر خواهد شد و پس از تولد دندان های محکم تری خواهد داشت.

با استفاده از جوشاندن برگ درخت بادام و حل کردنش در آب محلولی به دست می آوردند که پس از صاف کردن و نوشیدن برای درمان نارسایی های کبدی و پیشگیری از مشکلات و اختلالات کیسه صفرا به کار می رفته است. از دم کردن پوست قهوه ای مغز بادام برای کاهش درد بهره می بردند. همچنین برگ تازه یا خشک آن را به عنوان مسهل استفاده می کردند.

مضرات بادام:

همچون بسیاری از مواد غذایی، بادام می تواند ضررهایی را نیز متوجه سلامت شما کند. بنابراین لازم است پیش از مصرف آن بدانید که این ماده خوراکی بسیار دیر هضم بوده و زیاده روی در خوردن آن سبب احساس سنگینی در معده می شود و بخصوص برای افرادی با معده های ضعیف مناسب نیست.بادام التهابات مجاری تنفسی را کاهش می دهد.

درمان به روش نیاکان

گذشتگان ما با دم کردن پوست سبز پسته به عنوان داروی دمنوشی استفاده می کردند تا حالت تهوع و استفراغ را از بین ببرند. این دمنوش همچنین برای درمان اسهال نیز تجویز می شده ولی یکی از کاربردهای آن در مواقعی بوده است که شخصی دچار سکسکه های طولانی می شده. پوست آن را دم می گذاشتند و فنجانی از این دم کرده را به وی می دادند.

به روش قدیم، جوشانده برگ و پوست درخت آن می تواند به کسانی کمک کند که به دفعات دچار خارش در نواحی باسن می شوند.

مضرات پسته:

پشت لب خندان پسته ممکن است ضررهایی هم برای برخی اشخاص نهفته باشد.

به عنوان مثال این آجیل به دلیل داشتن طبیعتی گرم احتمال بروز کهیر و جوش های پوستی را افزایش می دهد و برای کسانی که حساسیت دارند مناسب نیست؛ به دلیل داشتن چربی بالا نیز برای کسانی که معده ای ضعیف دارند مضر است. اشخاصی که تری گلیسیرید بالا دارند نیز از مصرف پسته منع شده اند.

همچنین توصیه شده که افراد مبتلا به دیابت و نقرس نباید آن را مصرف کنند. متخصصان طب سنتی بر این عقیده اند که افراد مبتلا به نارسایی های کلیوی هم باید دور پسته را تا زمانی که با این مشکلات درگیرند خط بکشند.

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.