Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
شستن دست ها بعد از شکست
564

شستن دست ها بعد از شکست

|
0 دیدگاه

محققان تاثیر تمیز بودن فیزیکی را بعد از شکست مورد بررسی قرار داده اند و معتقدند شست و شوی دست ها چگونه تفکر ، تصمیم گیری و قضاوت را تحت تاثیر قرار می دهد .

شستن دست ها بعد از شکست باعث خوش بینی می شود

بر طبق نظر آنها کسانی که دست هایشان را بعد از انجام هر کاری می شویند ، خوشبین تر از آنهایی هستند که دست هایشان را نمی شستند . شستن دست ها بعد از شکست باعث خوش بینی می شود و ارتباط تمیز بودن فیزیکی با خوش بینی روی عملکرد آینده فرد نیز تاثیر می گذارد .

در این مطالعه دانش پژوهان دانشگاه کولون آلمان ۹۸ نفر را مورد بررسی قرار داده اند . در مرحله اول ، شرکت کنندگان از دو گروه مجبور بودند کار غیر ممکنی را انجام دهند . یکی از گروه ها بعد از شکست دستهایشان را شستند و گروه دیگر دست هایشان را نشستند  اما هر دوی آنها خوش بین بودند بتوانند کاری که دوباره از آنها خواسته می شود را با عملکرد بهتری انجام دهند .

خوش بینی روی عملکرد آینده بهتر در گروهی که دست هایشان را می شستند ، خیلی بیشتر بود . اگر چه تصور می کنید خوش بینی بیشتر باعث عملکرد بهتر می شود اما یافته های محققان عکس این مساله را ثابت کرد و افرادی که دست هایشان را نشستند به طور قابل توجهی عملکرد بهتری نسبت به افرادی که دست هایشان را می شستند  ،داشتند .

در نهایت می توان از این تحقیق این گونه نتیجه گیری کرد که تمیز بودن فیزیکی بعد از شکست احساسات منفی را از بین می برد اما شور و اشتیاق برای تلاش بیشتر در شرایط جدید را به منظور احیای درک شایستگی فرد ، کاهش می دهد .

[click_like post_id='90315']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.