409

میوه درمانی بو علی سینا برای تمام دردها (۱)

|
0 دیدگاه

میوه درمانی به چه درد می خورد؟ طب سنتی میوه درمانی را تقریبا برای درمان هر دردی توصیه می کند . بسیاری از بیماری های گوارشی ، عفونی و پوست و مو با میوه درمانی اصولی درمان پذیرند.

میوه درمانی و معرفی میوه های مفید در میوه درمانی

گاهی یک خرمالو یا چند دانه انار یا حتی یک عدد ازگیل می تواند به جای قرص های مسکن و آنتی بیوتیک استفاده شود. میوه هایی که خوردن آنها نه تنها آسیبی به بدن وارد نمی کند بلکه می تواند دوای دردی باشد که با مسکن و داروهای بدون اجازه پزشک از بین می رود .

حالا فصل سرو بیماری هایی است که در این فصل شایع می شود. اگر می خواهید زمستان بی دردسری را پشت سر بگذارید با یک تغییر نگرش نسبت به داروهای مسکن و بی مجوز می توانید به این میوه ها توجه بیشتری داشته باشید. اگر دل تان می خواهد میوه های پرخاصیت زمستان را بهتر بشناسید این مطلب را بخوانید.

میوه درمانی با میوه خرمالو

مرهمی برای دردهای گلو . خرمالویی که رسیده باشد، طعم شیرینی دارد و طبعش گرم است. در فصل های سرد سال این میوه محبوبیت خاصی دارد و حتی با آن کیک ها، شیرینی ها و دسرهای متنوعی تهیه می شود که هر کدام بخشی از خواص این میوه مفید را در خود حفظ می کنند.

کدام دردها را تسکین می دهد؟

افرادی که دچار سرفه های شدید هستند، خرمالو میل کنند تا به اصطلاح سینه شان نرم شود و سرفه ها از بین بروند (یا از شدت شان کاسته شود).

کسانی که به اسهال دچار هستند، با مصرف خرمالو می توانند وضعیت شان را بهبود ببخشند.

مصرف خرمالو در خانم هایی که در خونریزی های ماهانه شان دچار دردهایی در سینه و رحم می شوند. مفید است.

خرمالو به درمان سکسکه کمک فراوانی می کند.

جوشانده کاسبرگ های خرمالو سرفه های سخت را تخفیف می دهد.

چه کسانی نباید خرمالو بخورند؟

خرمالو از جمله میوه هایی است که غذاییت زیادی دارد و به اصطلاح طب مدرن، پرکالری به حساب می آید، بنابراین افرادی که دچار اضافه وزن (چاقی) هستند یا رژیم کم کالری گرفته اند، بهتر است قید خوردن خرمالو را بزنند، چون استعداد چاقی ایجاد می کند (یا میزان کالری آن را در رژیم غذایی شان لحاظ کنند، چرا که در غیر این صورت برنامه غذایی شان درست نخواهد بود). همچنین میزان قند خرمالو بالاست و مبتلایان به بیماری قند خون نباید خرمالو میل کنند.

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.