2297

زمان مناسب برای آفتاب گرفتن

|
2 دیدگاه

نور خورشید یکی از مهم ترین منابع ویتامین D است اما اگر آفتاب گرفتن بیش از اندازه باشد برای پوست مضر است. در ادامه با توجه به نوع پوستتان بدانید که چه میزان نور خورشید برایتان کافی است.

بهترین زمان و نحوه صحیح آفتاب گرفتن

ویتامین دی یکی از مهم ترین ها در میان ویتامین هاست همانطور که می دانید کمبود ان برای استخوان بندی و بخش های دیگر بدن خطرساز می شود. ما به ویتامین دی نیاز داریم تا سالم بمانیم اما چطور و چگونگی دریافت آن راههای مختلفی دارد که یکی از آنها آفتاب گرفتن می باشد.

تحقیقات بسیار گسترده ای در استرالیا در این زمینه انجام شده است که نتیجه آن به طور کامل ماه پیش منتشر شد و در قسمتی از آن به مدت زمان مناسب برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید با توجه به نوع پوست و فاکتورهای بسیار دیگری اشاره شده بود.

میزان نور خورشیدی که ما باید دریافت کنیم بستگی به فاکتورهای مهمی همچون نوع پوست – فصل  – محل زندگی و محیط زیست اطراف یا همان کشورمان است.

محققان افرادی که پوست روشن تری دارند را تا حد ۳ مرتبه در هفته برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید مجاز می دانند. البته باید بدانید که کرم ضد آفتاب لازمه حضور در معرض آفتاب است. به دلیل آنکه آفتاب در پوست های روشن سبب پیری زودرس و ابتلای فرد به سرطان پوست می شود با بروز مشکل  به جای آن مکمل های ویتامین D مصرف کنند.

نحوه صحیح آفتاب گرفتن

فراد با پوست های تیره تر به دفعات ۴ الی ۵ بار در طول هفته می توانند در معرض نور خورشید قرار گیرند.

در صورتیکه فرد به منظور تأمین ویتامین D بدن خود هر روز به مدت ۲۰ دقیقه در معرض آفتاب قرار بگیرد کافی است

فردی که کمبود ویتامین D دارد تنها به وسیله آفتاب نمی تواند نیاز خود به این ویتامین را تأمین کند به خصوص کوکانی که از شیر مادر محروم هستند باید بیشتر در معرض نور آفتاب قرار گیرند.
به دلیل آنکه آفتاب در پوست های روشن سبب پیری زودرس و ابتلای فرد به سرطان پوست می شود و به جای آن مکمل هایویتامین D مصرف کنند.

یک نکته:

مصرف کرم ضد آفتاب برای خانم هایی که به سن یائسگی رسیده اند توصیه نمی شود.

1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: بیت دیفندر

اطلاعات خیلی مفید بود. روغن های اکلیل دار هم برای آفتاب گرفتن واقعاً عالیه. هم خیلی خوشرنگ میشه و هم زودتر نتیجه میده

    توسط: معصومه حیدری

    سلام .ممنون از شما

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.