347

ارایه خدمات دندان‌پزشکی به کودکان کار

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

هفدهمین دوره اجرای طرح «سلامت فرزندان ما» توسط بسیج جامعه دندان‌پزشکان کشور برای کودکان کار و آسیب‌دیده اجرا شد.

سلامت فرزندان

به گزارش سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، هفدهمین دوره از اجرای طرح «سلامت فرزندان ما» توسط بسیج جامعه دندان‌پزشکان و با همکاری کلینیک حضرت قاسم بن حسن(ع) و قرارگاه جهادی امام رضا(ع) برگزار شد.
در این خدمت رسانی جمعی از دندانپزشکان، بهداشتکاران و سایر اعضای حوزه سلامت دهان و دندان حضور داشتند و به کودکان کار و آسیب، خدمات دهان و دندان ارائه دادند.

دکتر مجید حمیدی‌زاده، مجری طرح «سلامت فرزندان ما، درباره لزوم اجرای این طرح گفت: شایع‌ترین بیماری میکروبی در دنیا پوسیدگی دندان است که به شکل متوسط هر فردی در دنیا دو و نیم دندان کشیده شده یا ترمیم شده دارد و در ایران میانگین ترمیم دندان حدود شش دندان است که در اقشار محروم‌تر این آمار تا دو برابر نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: ما در بسیج دندانپزشکان به این نتیجه رسیدیم که بهترین اقدام، حرکت به سمت پیشگیری و بهداشت است که بهترین گروه سنی برای دریافت خدمات پیشگیری و بهداشت سن شش تا دوازده سال قرار دارد و در این میان کودکان در خانواده‌های محروم و بد سرپرست شاید از اولویت برخوردار باشند.

دکتر حمیدی‌زاده درباره بخش‌های مختلف آموزش در موسسه قاسم بن حسن(ع) به کودکان کار و آسیب گفت: در ابتدا آموزش تغذیه و استفاده از وسایل بهداشتی شامل مسواک، نخ دندان و دهان شویه به کودکان ارائه می‌شود سپس مسواک زدن کودکان توسط بهداشت کار کنترل و اصلاح می‌شود که پس از غربالگری درمان انجام خواهد شد و در ادامه نیز فیشورسیلنت و فلوراید تراپی برای این کودکان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: پس از ارائه خدمات، یک بسته بهداشتی به کودکان هدیه داده می‌شود که البته در این دوره یک گروه گریمور کودک به منظور تلطیف فضا و ایجاد خاطره خوش برای کودکان، چهره آنان را نقاشی می‌کنند.

عضو بسیج جامعه داندانپزشکان کشور درباره تفاوت اجرای طرح «سلامت فرزندان ما» در این دوره با دورهای گذشته گفت: ما با مراکز و خیریه‌های مختلف در دورهای متفاوت کار کردیم اما امروز می‌توانیم اعلام کنیم که تمامی کودکان زیر حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در تهران را پوشش داده‌ایم و فقط چند منطقه در اطراف تهران باقی مانده است.

کودکان دریافت کننده خدمات، در آینده از ۸۰ درصد درمان‌های دندانپزشکی معاف هستند
مدیر عامل درمانگاه خیریه قاسم بن حسن(ع) و رئیس بسیج جامعه دندانپزشکان کشور درباره ارائه خدمات به کودکان کار و آسیب گفت: کودکانی که امروز این روند بهداشتی درمانی را بر روی دندان دریافت می‌کنند، در آینده از ۸۰ درصد درمان‌های دندانپزشکی معاف می‌شوند.

دکتر عباس هنردوست تصریح کرد: در ۱۶ دوره گذشته اجرای طرح «سلامت فرزندان ما» کودکان یا از کمیته امداد امام خمینی(ره) یا کودکان افغانستانی در ورامین و یا کودکان موسسه برگ سبز امام علی(ع) در شهرری بودند اما امروز این کودکان کار و آسیب از مدرسه صبح رویش در میدان هرندی هستند که برای دریافت خدمات به موسسه قاسم بن حسن(ع) آمدند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.