938

دلایل دو رنگ شدن پوست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

علت دو رنگ شدن پوست به عوامل متعددی بستگی دارد. مزیت طب سنتی این است که به ریشه و علت اصلی بیماری توجه دارد.

 علت دو رنگ شدن پوست چیست؟

خانم ها همیشه به رنگ پوستشان حساس هستند و دلش میخواهد که پوستی نرم، لطیف، خوشرنگ و یک دست داشته باشند. قطعا خیلی از خانم ها حتی اگر کاری برای داشتن پوستی یک رنگ انجام ندهند، دست کم آرزوی داشتنش را دارند و با خودشان فکر می کنند حتما خانم هایی که در اطراف شان پوست خوشرنگ و یک دستی دارند به صورت ژنتیک این پوست را به ارث برده اند، در حالی که این طور نیست.

درست است که ژنتیک هم در داشتن پوست خوب موثر است اما بیشتر افراد برای داشتن پوستی شفاف و یکرنگ تلاش کرده و از انواع روش ها برای رسیدن به این مقصود استفاده می کنند.

طب سنتی بر این عقیده است که دو رنگی پوست صورت علل داخلی دارد و باید ابتدا این عوامل شناسایی شوند. دکتر قدیر محمدی، متخصص طب سنتی درباره همه علل دو رنگ بودن پوست و راه هایی که این طب برای رفع آن در نظر گرفته، توضیح می دهد.

از دیدگاه طب سنتی صفراوی مزاج ها، معمولا سبزه هستند چون صفرا به سمت پوست میل می کند و رنگ سبز تیره یا زرد تیره دارد. سبزه ها به طور معمول مزاج شان گرم است و پوست آسیب پذیرتری نسبت به بقیه مزاج ها دارند از این رو هر اتفاقی که برای پوست این دسته از افراد بیفتد، اعم از لیزر، زخم و خراش دیر تر ترمیم می شود و ماندگاری اثر زخم هم بیشتر و طولانی تر خواهد بود.

در این افراد جاهایی از بدن مثل زیربغل، گردن و کشاله ران که تحت تاثیر و اصطکاک لباس قرار دارد، تیره تر می شود زیرا همان طور که گفته شد مزاج این افراد صفراوی است و تمایل صفرا به جلد و پوست بیشتر است و تحریک به وسیله لباس می تواند در پوست شان آزردگی و تغییر رنگ ایجاد کند.

چرا صورت دو رنگ می شود؟

یک نوع دو رنگی که در پوست صورت مشاهده می شود از نوع خشک توام با تیرگی است که به خاکستری می زند و در پیشانی، اطراف لب، نواحی گیجگاهی یا در هر ناحیه دیگری از بدن دیده می شود. این تیرگی ها معمولا ناشی از رسوب سوداست.

اگر به هر دلیلی در شرایط نامناسب زندگی کنیم و هر روز ذهن مان با یک موضوع که یا امیدی به حل آن در کوتاه مدت وجود ندارد، درگیر باشد، رفته رفته سودا در بدن افزایش یافته و در چهره مان پدیدار شده و تغییر رنگ ایجاد می کند. اگر پارچه تیره ای را روی این نواحی از پوست بکشیم بخشی از رسوب، روی پارچه دیده خواهد شد.

سفیدپوست ها دو رنگ نمی شوند

عارضه دو رنگی پوست صورت در سفیدپوست ها کمتر مشاهده می شود زیرا آنها بلغمی مزاج هستند و برای اینکه بلغم تبدیل به صفرا یا سودا شود، زمان زیادی لازم است اما در صفراوی یا سودایی مزاج ها اگر کمی بر میزان صفرا و سودای آنها افزوده شود، سریع تاثیر خودش را نشان خواهد داد.

در حالی که زمان زیادی لازم است تا مزاج یک بلغمی تغییر کرده و صفراوی یا سودایی شود.

علت دو رنگی را پیدا کنید

مزیت طب سنتی این است که به ریشه و علت اصلی بیماری توجه دارد. به طور کلی در درمان بیماری ها باید ریشه و علل بروزشان بررسی شود. صورت مساله را پاک کردن یا با آرایش آن را مخفی کردن مساله را حل نخواهد کرد.

در طب سنتی ترکیبات پاک سازی و لکه برداری خوبی وجود دارد اما استفاده از آنها درمان ریشه ای نیست. ما باید به علت پدید آمدن لکه ها توجه کنیم و اینکه چه بیماری در بدن ما سبب بروز این علائم در پوست شده است.

طحال، متهم ردیف اول

معمولا و البته نه همیشه مشکل پوست در سودایی مزاج ها ریشه در بیماری طحال دارد زیرا وظیفه طحال جمع کردن این رسوب ها و دفع آنهاست و اگر به هر دلیلی طحال دچار ضعف شده و نتواند از پراکنده شدن رسوب ها در بدن جلوگیری کند، ممکن است پوست ما دچار دو رنگی شود.

سودا و مشغله ذهنی

گاهی اوقات این مساله به ضعف طحال ارتباط ندارد بلکه تولید سودا در بدن افزایش یافته است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که فرد درگیر یک تحریک دائمی ناراحت کننده است.

به عنوان مثال یک مادر مهربان فرزندی معلول دارد و همواره دچار اندوه است یا فرد دچار اختلاف خانوادگی است که نمی تواند آن را حل کند و مدام با آن درگیر است، در چنین شرایطی بدن مرتب سودا تولید می کند و از تعادل خارج می شود.

از تعادل خارج شدن سودا، صفرا، دم یا بلغم هر کدام می تواند بیماری خاص خود را ایجاد کند.

افکار منفی، بدبینی و توهم از عوارض اصلی تولید سوداست و معمولا این افراد در بحث ها و گفت وگو ها بد ترین و منفی ترین موضوع را طرح کرده و بر آن اصرار می ورزند یا کارهای تکراری انجام می دهند مثل حرکت های مکرر دست و پا یا اینکه از کار ها، حرکت ها و صداهای تکراری مثل تیک تاک ساعت، شدیدا آزرده می شوند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.