Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
دل درد کودکان را جدی بگیرید
332

دل درد کودکان را جدی بگیرید

|
0 دیدگاه

دل دردهای کودکان را جدی بگیرید و تاحد امکان از خود درمانی خودداری کنید چرا که ممکن است دل دردی ساده نشانه ی بیماری جدی باشد.

 دل دردهای کودکان

می تواند نشانه های بیماری هایی جدی داخلی باشند پس بهتر است با بروز درد های شکمی در کودکان به پزشک مراجعه کنید.

دردهای شکمی یکی از عوامل مراجعه کودکان به بیمارستان است که علل مختلفی دارد، این دردها می تواند ناشی از مشکلات داخلی یا جراحی باشد که به اختصار در توضیح داده می شود.

 دردهای ناشی از آپاندیسیت یا انسداد روده است

در بررسی دردهای شکمی باید مواظب باشیم تا دردهایی که نیاز به جراحی دارند را مشخص کنیم زیرا برخی دردها ناشی از آپاندیسیت یا انسداد روده است.

 دردهای ناشی از گوش درد یا سنگ های کلیه

علت دردهای شکمی می تواند خارج از دستگاه گوارش باشد مانند گوش درد، سردردهای مننژیتی، سکته های سطح تحتانی قلب که به عروق شکم منتشر می شود و سنگهای کلیه و مجاری ادراری.

 دل درد ناشی از ورم معده، کبد و زخمهای اثنی عشر

منشأ برخی دردهای شکمی نیز داخل دستگاه گوارش است که از آن جمله می توان ورم معده، کبد، پانکراس و زخم های اثنی عشر را نام برد.

  والدین به عرق نعنا و نبات داغ اکتفا نکنند

والدین موقع دل درد، به عرق نعنا و نبات داغ بسنده نکنند و کودک را به پزشک ارجاع دهند.

رئیس بیمارستان کودکان مفید با تاکید بر لزوم توجه به دل دردهای شکمی در کودکان گفت:دل درد نباید ساده انگاشته شود و والدین به جای درمانهای خانگی، کودک را به پزشک ارجاع دهند، همچنین دردهای شدید و مداوم باید توسط همکاران بررسی شود چرا که برخی موارد، خود درمانی والدین موجب پارگی آپاندیس و روده می شود.

 درمان های خانگی مانع تشخیص و درمان دقیق می شود

این فوق تخصص گوارش اطفال تصریح کرد:درمانهای خانگی مانع تشخیص درمان دقیق می شود و این روش ها گاهی خسارت های جبران ناپذیری وارد می کنند.

 علائم دل درد کودکان

رئیس بیمارستان کودکان مفید اظهارداشت:کودکی که دل درد دارد به خود می پیچید، تهوع، استفراغ و تب دارد و از درد شکم از پا به خود می پیچد.

شیوع دل درد در دختران و پسران یکسان است.

[click_like post_id='91937']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.