238

جوش های سرسیاه را اینگونه ریشه کن کنید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

حفظ زیبایی و جوانی پوست حتی در دوره میانسالی نیز فاکتور مهمی برای زیبایی اغلب مردم است. در این بخش با متدهایی آشنا خواهید شد که می توانند در جوان ماندن و زیبایی پوست شما و همچنان درمان جوش های سرسیاه کمک شایانی کنند.

نابود کردن جوش سرسیاه و زیباسازی پوست

زیبایی پوست صورت از دیرباز برای همه مهم بوده است و افراد اغلب روشهای مختلفی را برای جوان سازی و حفظ طراوت پوست به کار می گیرند.اما در هر صورت نمی توان زمان را متوقف کرد و پیری و عوامل مختلفی می توانند بز زیبایی پوست تاثیر بگذارند.

از آنجا که میزان کلاژن پوست بعد از میانسالی به مرور کمتر و کمتر می شود عوارض مختلفی ممکن است سراغ پوست تان بیاید. چین و چروک ، خشکی پوست و لکه های تیره از جمله این عوارض هستند. اگر زیبایی و جوانی پوست در میانسالی برای تان مهم است با ما همراه باشید تا به شما بگوییم با چه متدهایی می توانید همیشه جوان بمانید.

حتی وقتی داخل خانه هم هستید یا در روزهایی که هوا بارانی یا آفتابی است، باید از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید. متخصصان پوست در این قضیه با هم موافقند که آفتاب، عامل شماره یک سالخوردگی پوستی محسوب می شود.

به احتمال زیاد می دانید که پرتوهای آفتاب حتی در روز ابری هم می تواند بر پوست شما تاثیر بگذارد اما چیزی که شما را شگفت زده خواهد کرد این است که این پرتوها حتی زمانی هم که در داخل خانه هستید، می توانند بر پوست شما تاثیر بگذارند مگر آنکه در اتاقی در حال فعالیت باشید که پنجره نداشته باشد.

برخلاف پرتو های فرابنفش UVB، پرتوهای UVA می توانند از طریق پنجره هم به محل کار، خانه یا ماشین شما نفوذ کنند. در شرایطی که پرتوهای UVA به سرعت پرتو هایUVB باعث سوختگی پوست نمی شود، اما این پرتوها سرطان زا بوده و می تواند به سالخوردگی پوست بینجامد. مهم تر از این ها، اینکه محققان اخیرا دریافته اند آسیب های نور خورشید چیزی فراتر از پرتو های UV است. این مسئله ثابت شده که پرتو های مادون قرمز هم می توانند بیش از ۵۰درصد باعث آسیب و سالخوردگی پوست از طریق مولکول های رادیکال آزاد شوند.

جوش سرسیاه در بزرگسالی

شاید برای تان جالب باشد که بدانید چرا جوش های سرسیاه در بزرگسالان به وفور ایجاد می شود. بهتر است به نکاتی درباره این جوش ها بپردازیم. جوش های سرسیاه، نوعی زخم جوش هستند که آن را به نام «آفت باز» می شناسند و زمانی شکل می گیرند که پیاز های مو یا منافذ آن به خاطر تغییرات هورمونی یا برخی ترکیبات خاص در پوست یا برخی محصولاتی که برای مو مورد استفاده قرار می گیرند، مسدود می شوند.
در شرایطی که کندن، فشردن یا چلاندن یا مالیدن این برآمدگی های سیاه خارش دار بسیار تحریک کننده است، اما متخصصان می گویند ترجیحا سعی کنید هرگز این کار را نکنید چراکه با این کار آسیب بیشتری به پوست وارد کرده و در آینده جوش های سرسیاه بیشتری روی آن ایجاد می شود.

سبک زندگی تان را عوض کنید

شما به خواب اضافی یا خواب پیش از نیمه شب نیاز دارید، این یک افسانه نیست. شاید هیچ وقت تصور نکنید که پوست تان بعد از نیمه شب در بهترین وضعیت خود نباشد. فقدان مزمن خواب منجر به ایجاد خط و خطوط، حلقه های سیاه دور چشم و حتی سالخوردگی سریع تر پوست می شود. فقدان خواب به انتشار بیشتر هورمون استرس در بدن یعنی کورتیزول می انجامد که می تواند تمام کلاژن های پوست را تخریب کرده یا باعث شود هورمون رشد به میزان کمی در بدن تان ترشح شود.

این هورمون به ترمیم بدن کمک می کند، بنابراین پیشنهاد ما این است که به موقع بخوابید اما نه در حدی که فکر کنید تنها راه داشتن پوست سالم این است که بخواهید بخوابید. درست زمانی که بدن شما به خواب نیاز دارد تا به واسطه آن خود را ترمیم کند، پوست شما برای جوان سازی به مراقبت بیشتری نیاز خواهد داشت. برای این کار می توانید هنگام خواب از سرم های کِرمی استفاده کنید که هنگام خواب مانع از شکل گیری علائم سالخوردگی پوست می شود.

انتخاب صابون مناسب

گزینه های کمی در این زمینه وجود دارد که می توانید امتحان کنید. مثلا سعی کنید به دنبال محصولی باشید که حاوی اسید سالیسیلیک یا پروکسید بنزویل بوده و یک تا دوبار در روز از آن استفاده کنید تا پوست تان را لایه سایی کرده و مانع از بسته شدن منافذ پوستی تان شود. این دو ترکیب از بروز جوش های سرسیاه هم پیشگیری می کنند، بهترین کار این است که اقدامات لازم را به موقع انجام دهید تا جوش ها به سطح پوست نرسند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.