336

عوارض باورنکردنی سیگار روی پوست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

سیگار کشیدن موجب فرسایش مغز می شود و به عبارت دیگر بر حافظه، یادگیری و منطق افراد تأثیر منفی می گذارد و سبب کاهش قابلیت های شناختی می شود.

اگر می خواهید با سیگار کشیدن زودتر از دوستان تان پیر شوید…

«سیگار کشیدن ممنوع»، «لطفا سیگار نکشید» و… حتما بارها این جملات را خوانده و شنیده اید، اگر شما هم از دسته زنان و دختران جوانی هستید که هشدارها را جدی نمی گیرید و راحت سیگارشان را روشن می کنند، لطفا این مطلب را با دقت تا انتها بخوانید.

آن تصاویر ترسناک روی پاکت های سیگار را هم حتما بارها و بارها دیده اید اما شاید خیلی راحت سیگار را روشن کنید و به هیچ کدام از دیده ها و شنیده ها وقعی ننهید.

آمار نشان می دهد که میزان سیگار کشیدن زنان در ایران در حال افزایش است و این مسئله به خصوص در مورد دختران و زنان جوان جدی است. اگر شما هم از دسته زنان و دختران جوانی هستید که هشدارها را جدی نمی گیرید و راحت سیگارشان را روشن می کنند، لطفا این مطلب را با دقت تا انتها بخوانید.

کل بدن تان در خطر است

سیگار کشیدن به شیوه های مختلف، به راه هایی خیلی بیشتر از آنچه فکرش را بکنید، روی بدن شما تاثیر می گذارد. متاسفانه اکثریت زنان سیگاری، سیگار کشیدن را از سن پایین شروع می کنند و آن را خطری برای سلامت خود می دانند زیرا احساس می کنند بدن سالمی دارند و هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند.

زمانی هم که آثار سوء و زیانبار سیگار کشیدن در آنها آشکار می شود آنقدر به سیگار عادت کرده اند که دیگر نمی توانند به کنار گذاشتن آن فکر کنند. سیگار کشیدن روی بسیاری از ارگان های بدن تاثیر می گذارد و سلامت آنها را به خطر می اندازد، اما در مورد زنان یک مسئله مهم دیگر وجود دارد و آن هم اینکه سیگار کشیدن باعث ایجاد تغییراتی در بدن می شود که نتیجه همه آنها «پیری زودرس» است. شما در این مطلب می توانید مکانیسم های پیرکننده سیگار در قسمت های مختلف بدن را بیابید.

پوست بی حالت، شل و کدر

همان طور که قبلا ذکر شد مواد شیمیایی موجود در سیگار مولکول های کلاژن را می شکنند و این باعث کاهش خاصیت کشسانی پوست می شود. در ضمن تاثیرات سیگار روی عروق خونی سطحی باعث می شود که پوست حالتی شل پیدا کند و موجب زشت شدن حالت پوست شود. دیده شده که شلی عضلات و بافت سینه در زنان سیگاری زودتر از زنان غیرسیگاری شروع می شود. در کل پوست افراد سیگاری دچار شلی و آویزانی می شود که قطعا مطلوب هیچ خانمی نیست.

بوی بد دهان

سیگاری ها بوی دهان خاصی دارند که به بوی دهان سیگاری ها مشهور است. جدا از اینکه سیگار روی بوی بدن انسان ها و تعریق آنها تاثیر می گذارد و بوی خاصی ایجاد می کند، بوی دهان افراد سیگاری هم بوی خاصی دارد که خوشایند سایرین نیست.

دندان ها زشت

دیگر این را همه می دانند که دندان های افراد سیگاری خیلی زود زردرنگ و زشت می شوند، اما این تنها تاثیر سیگار روی دندان ها نیست؛ سیگار باعث آسیب رساندن به مینای دندان می شود و اینگونه باعث آسیب به دندان ها و افزایش احتمال پوسیدگی آنها می شود. در ضمن مواد شیمیایی موجود در سیگار باعث آسیب دیدن لثه ها و در نتیجه شل شدن دندان ها و کج شدن آنها و افزایش احتمال افتادن آنها می شود.

چهره ای پر از خط!

گروهی از چین و چروک ها نتیجه سیگار کشیدن هستند. نیکوتین موجود در سیگار باعث باریک شدن عروق خونی می شود و اینگونه اکسیژن کمتری به پوست می رسد. افراد سیگاری خیلی زودتر از افراد همسن و سال خود که سیگار نمی کشند شاهد ظهور چین و چروک در پوست می شوند.

لب های زشت

خب طبیعی است که برخی از شایع ترین عوارض سیگار روی لب ها باشد، جدا از چین و چروک ها روی اطراف دهان که به هر حال لب ها را هم درگیر می کند و رسوب رنگدانه ها را روی لب، مواد سمی مضر در سیگار باعث می شود تا حالت الاستیستی (کشسانی) پوست لب ها را کاهش یابد و اینگونه لب ها حالت چروکیده و غیرطبیعی پیدا کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.