506

ماسک فضولات حیوانی و ادرار برای درمان جوش و آکنه!

|
0 دیدگاه

خیلی از انسانها تجربه داشتن جوش و یا آکنه را داشته و روشهای مختلفی را برای کم کردن و یا از بین بردن آنها به کار برده اند.درمان جوش و آکنه با ماسکهایی از فضولات حیوانی و پوست میوه راهکار جالبی است که افراد مشهور به کار گرفته اند.

روشهای عجیب و غریب برای درمان جوش و آکنه

یکی از مشکلات پوستی که ممکن است بسیار آزاردهنده باشد جوش و آکنه می باشد.با وجود توصیه های مختلف و روشهای درمانی متفاوتی که ابراز می ککنند ممکن است باز هم دست به جستجو در اینترنت زده و راه کارهای عجیب و غریبی را مشاهده کنیم که برخی از افراد آن را پیشنهاد داده باشند.

زیرا روند پاکسازی پوست می تواند کند و طاقت فرسا باشد. با وجود لوسیون ها و داروهای موضعی متعدد در بازار، انتخاب اینکه کدام برای شما مناسب است مشکل می باشد. به همین دلیل بسیاری از ما در اینترنت می گردیم تا راه حلی طبیعی و مقرون به صرفه پیدا کنیم.

دکتر لیزا کلت (Lisa Kellett)، متخصص پوست DLK در Avenue تورونتو، با بسیاری از درمان های مشکوک و سوال برانگیز در طول دوره شغلی خود مواجه شده است. او می گوید تنها به این دلیل که مطلبی در اینترنت وجود دارد، بدان معنی نیست که موثر نیز باشد.

“این مهم است که جایی را که از آن اطلاعات بدست می آورید، گزینش کنید و زمانی که مساله مربوط به سلامتی یا داروی شماست، می بایست اطمینان یابید که هرچیزی که استفاده می کنید دارای پشتوانه علمی- پزشکی و مبتنی بر شواهد عملی می باشد.”

در این مقاله شما را با راهکارهای دروغین که در واقع افسانه هستند و هیچ تاثیر بر جوش یا آکنه شما نداردن و بسیاری از آنها حتی برای سلامت شما مضر هم هستند، آشنا می کنیم.

خمیردندان:افسانه

خمیردندان از موادی مانند جوش شیرین، پراکسید هیدروژن و الکل تشکیل شده است. این ترکیبات بسیاری از افراد را به این باور می رساند که خمیردندان آکنه یا جوش را خشک می کند و آنرا ناپدید می سازد. در حالیکه ممکن است اثرات خشکی در پوست برجای بگذارد، دکتر کلت می گوید:”خمیردندان پوست شما را تحریک می کند.”
“این ایده خوبی نیست. می تواند برای پوست محرک باشد و می تواند سبب درماتیت(التهاب پوستی) تماسی شود که یک بیماری تحریکی برای پوست است.”

سیب زمینی خام:افسانه

سیب زمینی سرشار از گوگرد، کلرید، پتاسیم و فسفر است که همگی آنتی اکسیدان می باشند. بسیاری از صفحات دراینترنت این سبزی را دارای قابلیت پاکسازی پوست و کمک به بسیاری از مشکلات پوستی معرفی می کنند.
طبق اظهار نظر دکتر کلت، “سیب زمینی ها دلیل شایع درماتیت تماسی هستند،” به این معنا که بیش از آنکه پوست شما را پاکسازی کنند آنرا تحریک می کنند.

سوزن استریل:افسانه

بازیگر زن و نویسنده، میندی کالینگ (Mindy Kaling) به استریل کردن یک سوزن برای ترکاندن یک جوش اعتراف کرده است. در ابتدا این در واقع به عنوان یک ترفند به نظر می رسید. با این حال دکتر کلت می گوید “گرما نمی تواند تمام میکروب ها را بکشد” .
در کل بیرون کشیدن یا ترکاندن آکنه یا جوش ها ایده خوبی نیست. ترکاندن این آسیب پوستی می تواند روند بهبود را طولانی تر کند و موجب باقی ماندن جای زخم شود.

پوست موز:افسانه

استفاده از پوست موز برای صورت شامل مالیدن پوست موز به نواحی آسیب دیده برای چند دقیقه، پیش از شستشوی صورت است. پوست موز دارای لوتئین است، آنتی اکسیدانی است که التهاب و ورم را کاهش می دهد.
با این وجود دکتر کلت می گوید استفاده از پوست موز برای بهبود آکنه، افسانه است چرا که هیچ “مدرکی به نفع آن موجود نیست”.

ماسک فضولات حیوانی:افسانه

ماسک فضولات بلبل در برخی از اسپاهای spa لوکس ارائه می شود. درمان سنتی ژاپنی که به عنوان ماسک گِیشا (نوعی ماسک از فضولات حیوانی) نیز نامیده می شود بنابرگفته برخی، در میان افراد مشهوری چون ویکتوریا بکهام، تام کروز و اُپرا محبوب است.
درمان اسپا ممکن است که نوید پوستی درخشان را بدهد، اما از نقطه نظر پزشکی فضله می تواند موجب سیتاکوزیس، بیماری عفونی باکتریایی و نیز هیستوپلاسموزیس که عفونتی قارچی است بشود. “فضله ی پرنده در حقیقت نوع نادری از عفونت را انتقال می دهد. عموماً فضله چیز مناسبی برای گذاشتن بر روی صورت نیست”.

ادرار:افسانه

استفاده از ادرار برای برطرف ساختن آکنه به عنوان گرایش جدید زیبایی در انگلیس گزارش شده است. ۹۵ درصد ادرار را آب تشکیل می دهد و ۵ درصد باقیمانده از مواد غذایی و پروتئین تشکیل شده است. همچنین ادرار دارای آمونیاک است که با باکتریها می جنگد.
اما حتی با این ترکیبات طبیعی هم دکتر کلت می گوید که اثبات علمی برای اینکه ادرار به حفظ چهره ای بی عیب و نقص کمک می کند وجود ندارد.

ماسک آسپرین:افسانه

خرد کردن آسپرین در آب به صورت خمیر و مالیدن آن به صورت، روش شناخته شده ی دیگری برای از بین بردن جوش ها است. بسیاری از صفحات در اینترنت ادعا می کنند که پوست شما آسپرین را از سطح پوست جذب می کند و وارد رگ های خونی می کند.
عکس این مطلب در واقع درست است چرا که “مولکول بیش از حد برای جذب شدن بزرگ است، بنابراین مولکول های آسپرین نمی توانند کاری انجام دهند چرا که هیچ راهی برای ورود به داخل پوست ندارند.”

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.