Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
نخوردن سحری در ماه رمضان ضرر دارد
600

نخوردن سحری در ماه رمضان ضرر دارد

|
0 دیدگاه

خوردن سحری در ماه رمضان یکی از لذت بخش ترین قسمت های روزه داری است که با نخوردن و حذف این وعده غذایی باعث بروز انواع بیماری و افزایش بوی بد دهان می شود.

نخوردن سحری در ماه رمضان این مضرات را به همراه دارد

حذف وعده سحری ماه رمضان برای سلامت افراد ضرر دارد و با توجه به طولانی بودن زمان روزه داری در فصل تابستان، به همه روزه داران توصیه می شود که حتماً سحری را در برنامه غذایی خود داشته باشند.

با توجه به طولانی بودن زمان روزه داری در فصل تابستان که حدود ۱۴تا ۱۵ ساعت طول می کشد، مصرف غذای مقوی و نوشیدن مایعات در وعده غذایی سحری می تواند انرژی مورد نیاز برای فعالیت روزانه ی روزه داران را تأمین کرده و عوارض ناشی از کمبود مواد غذایی و مایعات را در بدن کاهش دهد.

فواید خوردن سحری در ماه رمضان

یک متخصص طب سنتی با بیان فواید روزه بر بدن  و عوارض نخوردن غذا در وعده سحر اظهار داشت:بروز انواع بیماری ها به دلیل تجمع مواد زائد در بدن است که این مواد زائد از تجمع زیادی غذا در معده و روده بروز پیدا می کند و روزه تنها راه درمان است.

وی گفت:روزه گرفتن موجب دفع سموم از بدن خواهد شد چرا که  متخصصان طب سنتی بر این باورند که فایده بزرگ کم خوردن و پرهیز از غذا در یک مدت کوتاه برای بدن بسیار فایده دارد البته به شرط آن که آداب صحیح غذا خوردن در وعده سحر و افطار رعایت شود.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد:سیستم گوارش در طول ماه رمضان استراحت می کند. روزه یعنی کم خوردن و کم نوشیدن که هر دو به افزایش سلامتی کمک می کند، البته ضعف در روزه داری نیز غیرقابل اجتناب است که رعایت تدابیر مزاجی از مهم ترین مسائل در ماه رمضان است.

میرغضنفری ادامه داد:در روزه داری حرارت بالا می رود و افرادی که مزاجشان گرم است, بیشتر دچار مشکل می شوند که با انجام تدابیری، یک رمضان پرفایده خواهند داشت.

تدابیر غذایی در وعده سحر ماه رمضان

افراد هنگام سحر غذای حجم کم ولی باکیفیت مصرف کنند.

در وعده سحر غذاهای حاوی گندم و گوشت ها, به ویژه گوشت گوسفندی جوان توصیه می شود.

مصرف شیرینی های قنادی در وعده سحر موجب افت قند خون در طول روز می شود.

آش ها و سوپ ها در وعده شام و افطار مصرف شود.

در وعده سحر غذای پرانرژی تر مصرف شود.

نوشیدن شربت عسل در وعده سحر مناسب است و افراد گرم مزاج آب زرشک تازه همراه با آب و عسل یا عرقیجات با مزاج خنک مانند کاسنی استفاده کنند. کاسنی

از تشنه شدن پیشگیری می کند.

نخوردن غذا در وعده سحری چه تأثیری بر بدن می گذارد؟

نخوردن سحری کار بسیار غلط و مضری است.

این متخصص طب سنتی بیان داشت:افرادی که طبع های خشک دارند و لاغر هستند, نخوردن سحری برایشان بسیار ضرر دارد و ممکن است زخم معده در آنها بروز پیدا کند چرا که زمانی که قوه بدن در معده چیزی را پیدا نکند به بافت طبیعی معده آسیب می رساند و به مرور التهابات و زخم معده بروز پیدا می کند.

نخوردن سحری ممکن است اثرات مفید روزه را از بین ببرد، چون باعث تامین نشدن نیازهای تغذیه ای ضروری روزه دار می شود و در نتیجه بدن او به سوخت ناقص چربی ها متوسل می شود و سوخت ناقص چربی ها در بدن ترکیبات کتونی را به وجود می آورد که نتیجه آن بوی بد دهان روزه دار است.

[click_like post_id='92416']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.