400

خطر مرگ و تشنج کودکان با استفاده از محصولات هومیوپاتیک دندان

|
0 دیدگاه

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در بیانیه‌ای به همه پدرها و مادرها اعلام کرد که محصولات هومیوپاتیک دندان را به فرزندان خودشان ندهند.

تشنج

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در بیانیه‌ای به همه پدرها و مادرها اعلام کرد که محصولات هومیوپاتیک دندان را به فرزندان خودشان ندهند. براساس این بیانیه، بعضی از قرص‌ها و ژل‌های هومیوپاتیک که با هدف تسکین درد دندان درآوردن طراحی شده‌اند، می‌توانند برای نوزدان و کودکان نوپا خطرناک باشند.

این سازمان درحال بررسی گزارش‌هایی است که از موارد بروز تشنج در نوزادان و کودکان بعد از مصرف محصولات هومیوپاتیک دندان به دست آورده است. این محصولات ممکن است حاوی ترکیبات طبیعی باشند، ‌اما به‌عنوان داروی مجاز مورد پذیرش FDAA نیستند. علاوه بر این، در بیانیه FDA آمده است:

«مصرف‌کنندگان در صورت مواجه شدن با علائم زیر، باید بلافاصله فرزند خودشان را به مراکز درمان پزشکی برسانند: تشنج، اختلال در تنفس، بی‌حالی شدید، خواب‌آلودگی مفرط، ضعف عضلانی،‌ گرگرفتگی پوست، یبوست، مشکل در ادرار کردن یا آشفتگی شدید». این آژانس اعلام کرده است که هیچ کدام از فواید استفاده از محصولات هومیوپاتیک دندان برای FDA اثبات نشده است.

بررسی‌های آنان نشان می‌دهد که محصولات هومیوپاتیک دندان حاوی مقادیری از بلادونا هستند. بلادونا، نوعی گیاه سمی است که نوعی ماده شیمیایی به‌نام آتروپین دارد. مصرف آتروپین در دوز بالا می‌تواند مرگ‌بار باشد. در هومیوپاتی از آتروپین برای درمان قرمزی و التهاب استفاده می‌شود. درحال حاضر، شرکت سازنده این قرص‌ها (Hyland)، فراخوانی برای جمع‌آوری این محصولات از بازار صادر کرده است.

 

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.