217

درباره نقاط ضعف و قوت فرزندتان پیش داوری نکنید

|
0 دیدگاه

نقاط ضعف و قوت فرزندتان : فریبا احدی بیگلو روان شناس تربیتی بیان کرد: تغییرات خلقی و روانی در دختران نوجوان بیشتر است و والدین با آگاه سازی فرزند خود پیش از دوران نوجوانی نقش مهمی در رشد صحیح این تغییرات دارند.

درباره نقاط ضعف و قوت فرزندتان پیش داوری نکنید

وی تصریح کرد: از جمله این آگاه سازی ها توسط والدین، آموزش به تشویق ابراز وجود در فرزند است که باعث می شود تا در آینده او بتواند نیازها و خواسته هایش را راحت تر به طرف مقابل به خصوص همسرش بیان کند.

احدی بیگلو در ادامه گفت: در کنار آموزش توانایی ابراز وجود، یادآوری نقش مهم زنان در جامعه از جمله شخصیت ها و مشاغل مختلفی که بانوان عهده دار آن هستند به فرزند باعث می شود که اعتماد به نفس آن ها افزایش یابد و از هویت جنسی خود رضایت داشته باشند.

وی افزود: همچنین والدین باید توجه داشته باشند برای افزایش اعتماد به نفس در فرزند، تعریف و تمجیدهایی که نسبت به دختر نوجوانشان دارند باید منطبق بر واقعیت باشد، زیرا عدم این انطباق باعث می شود تا او به خود مغرور و یا سرخورده شود.

این روان شناس تربیتی بیان کرد: برای جلوگیری از تخریب اعتماد به نفس در نوجوان، هرگز درباره نقاط ضعف یا قوت فرزندتان پیش داوری نکنید، بدین معنی که به دنبال رشد، شکوفایی و تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف در او باشید.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.