607

درد فک نشانه سکته قلبی در زنان

|
0 دیدگاه

درد فک : ممکن است هنگام سکته قلبی در وسط سینه تان احساس فشار یا درد داشته باشید، اما جالب است بدانید زنان ممکن است حین بروز سکته قلبی، درد فک یا آرواره را تجربه کنند.

درد فک نشانه سکته قلبی در زنان

حمله قلبی تنها برای افراد مسن و یا آنهایی که اضافه وزن دارند نیست. تحقیقی جدید نشان می دهد زنان بیشتر از سایرین در معرض حمله قلبی هستند. در حقیقت آمارها می گویند در سال ۲۰۱۴، پنجاه هزار زن به دلیل حمله قلبی فوت کرده اند.

درد فک : وقتی کسی را می بینید که دچار حمله قلبی شده است، به احتمال زیاد فکر می کنید که درد شدیدی در قفسه سینه اش داشته است، یک علامت بسیار آشکار که می گوید مشکلی وجود دارد، اما علائم حمله قلبی در زنان می تواند بسیار پیچیده تر از علائم در مردان باشد.

بله، ممکن است در وسط سینه تان احساس فشار یا درد داشته باشید، اما جالب است بدانید زنان ممکن است حین بروز سکته قلبی، درد آرواره یا فک را تجربه کنند. سایر علائمی که مختص زنان است شامل درد بالای کمر، درد بازو، خستگی شدید، سوزش سر دل و یا صرفا ” احساس ناخوشی” می باشد.

زنانی که دچار حمله قلبی شده اند، باید مدام تحت نظر پزشک متخصص باشند و از میزان طبیعی فشار خون و چربی خونشان مطمئن گردند.

اگر قلب علامت خوبی ندهد، درد می تواند به آرواره، گردن و یا کمر منشعب شود.

البته پزشکان نمی دانند چرا درد آرواره و احساس ناراحتی در سایر قسمت های بالا تنه، نشانگر حمله قلبی در زنان است و نه در مردان.

درد فک : پس چرا کاری در این شرایط انجام نمی شود؟ چون زنان حدودا ۵۴ ساعت منتظر می مانند و بعد به پزشک مراجعه می کنند، در حالی که مردان فقط ۱۶ ساعت صبر می کنند. زنان از خطراتی که تهدیدشان می کند مطلع نیستند. آنها

گاهی واقعا بی تفاوتند و معمولا دنبال مراقبت از خودشان نیستند، مثلا به دلیل مواظبت و رسیدگی به بچه ها.
هر چه بیشتر منتظر بمانید، قلب شما در شرایط بدتری قرار خواهد گرفت. زنان معمولا در حالت شوک قلبی قرار می گیرند، یعنی ناگهان قلب نمی تواند خون کافی را پمپاژ کند، که اگر دیر اقدامات لازم انجام بگیرد، دیگر نمی توان کاری کرد.

زنان در هر سنی دچار این خطر می شوند و در صورت بروز حمله قلبی، عموما زنان جوان نسبت به مردان جوان شرایط وخیم تری دارند. آنهایی که دیابت نوع دو و فشار خون بالا دارند، بیشتر در معرض این حمله هستند.

طبق روال عادی، پزشک ابتدا با کمک نوار قلب، وضعیت بیمار را بررسی می کند تا ببیند قلب تا چه اندازه آسیب دیده است.

درد فک : سپس داروهایی مانند آسپیرین را تجویز می کند تا به رقیق شدن خون کمک کرده و از لخته شدن آن پیشگیری کند. زمان ترخیص هم برای بیمار آسپیرین یا یک مهارکننده بتا یا استاتین تجویز می شود که کاهنده فشار خون هستند.

درد فک : همچنین به بیماران توصیه می شود برای توانبخشی قلب اقدام کنند، یعنی همان تست ورزش که مشکل قلب معلوم شود.

زنانی که دچار حمله قلبی شده اند باید مدام تحت نظر پزشک باشند و از میزان طبیعی فشار خون شان مطمئن گردند. همچنین میزان کلسترول خونشان هم باید نرمال باشد. این ها مواردی هستند که باید تا مدت ها به طور منظم پیگیری و کنترل شوند.

آمار نشان می دهد احتمال وقوع دوباره این علائم در زنان بیشتر از مردان است. پس مسلما باید نسبت به علائم و خطرات بیشتر هوشیار باشند.

0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.