515

وقتی یک بار در روز مسواک می‌زنیم، چه اتفاقی می‌افتد؟

|
0 دیدگاه

بعضی افراد به دلایل مختلف مثل مشغله کاری زیاد فقط یک بار در روز مسواک می‌زنند.

مسواک فقط یکبار

بعضی افراد به دلایل مختلف مثل مشغله کاری زیاد فقط یک بار در روز مسواک می‌زنند. شاید این سوال از ذهن‌شان گذشته باشد که آیا این رفتار مشکلی برای‌شان ایجاد می‌کند یا نه؟ در ادامه می‌خواهیم به همین سوال، پاسخ بدهیم. به نظر متخصصان، بدترین اتفاق ممکن این است که مبتلا به بیماری لثه شوید.

اولین نشانه بیماری لثه، خون‌ریزی لثه در زمان مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان است. وقتی فقط یک بار در روز مسواک می‌زنید، باقی‌مانده‌های صبحانه، ناهار، شام و میان‌وعده‌ها در دهان باقی می‌مانند و بین دندان‌ها و روی لثه‌ها تاثیر می‌گذارند. متاسفانه بعضی از همین افراد، قبل از این‌که بخوابند، آب‌نبات یا کشمش می‌خورند و وضعیت را برای خودشان بدتر می‌کنند.

در واقع، خوردن این قندهای چسبنده مثل این است که به باکتری‌های درون دهان و دندان هدیه بدهید و اجازه دهید که باکتری‌ها تمام شب تا صبح را درون دهان شما جشن بگیرند و دندان‌ها و لثه شما را نابود کنند! در هر صورت، اگر باز هم به هر دلیلی قصد دارید که فقط یک بار در روز مسواک بزنید، پس این کار را حتما شب‌ها انجام دهید. این کار مانع از پوسیدگی‌های بیشتر می‌شود و از مشکلات مربوط به لثه جلوگیری می‌کند.

 

1 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.