235

آب سخت و خمیردندان باعث آکنه می‌شوند؟!

|
0 دیدگاه

آب سخت، اغلب اوقات ته‌مانده‌ای از املاح را روی پوست باقی می‌گذارد و همین لایه از املاح است که می‌تواند منافذ پوستی را مسدود کند و باعث بروز جوش‌ها روی صورت شود.

آب سخت و آکنه

به گفته یکی از متخصصان، آب سخت حاوی بعضی املاح با غلظت بالا است که می‌تواند باعث مشکلات پوستی مثل آکنه یا اگزما شود. برای خلاص شدن از تکرار این مشکل، بهتر است که فیلتری برای تصفیه آب نصب کنید تا آبی که برای شست‌وشوی صورت‌تان استفاده می‌کنید، به‌اندازه کافی متعادل شده باشد.

فیلترهای تصفیه آب، این توانایی را دارند که غلظت فلزات سنگین در آب را کاهش دهند و همین نکته است که می‌تواند به جلوگیری از جوش‌های ناشی از املاح آب‌های سنگین کمک کند. ضمن این‌که وقتی از آب تصفیه‌شده و دارای pH متعادل برای شستن موها استفاده کنید، متوجه خواهید شد که موهای شما حالت نرم‌تری پیدا می‌کنند.

حتما این توصیه را از سوی بعضی‌ها شنیده‌اید که مالیدن خمیردندان روی جوش‌های صورت می‌تواند جوش‌ها را برطرف کند، اما خمیردندان‌های حاوی فلوراید واقعا جوش‌ها را در بین بعضی افراد تحریک می‌کنند. در واقع، موادی مثل فلوراید و سدیم لوریل سولفات می‌توانند باعث ناراحتی‌های پوستی و بروز جوش‌ها شوند.

 

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.