268

برای افزایش ظرفیت ترمیمی دندان‌ها، کمتر شیرینی و شکلات بخورید

|
0 دیدگاه

محدود کردن میزان قند مصرفی از طریق خوردن شیرینی و شکلات، واقعا برای حفظ قوای دفاعی دندان‌ها و ظرفیت ترمیمی آن‌ها ضروری است.

کمتر شیرینی بخورید

دندان‌های ما هر روز با حمله اسیدهای مخرب مواجه می‌شوند، اما خوش‌بختانه دندان‌های ما هم توانایی زیادی دارند و دائما با این اسیدهای مخرب مبارزه می‌کنند. ویژگی مهم اسیدهای مخرب، این است که املاح را از مینای دندان خارج می‌کنند و این کار را از طریق فرآیند خاصی به‌نام املاح‌زدایی انجام می‌دهند.

با این‌حال، لازم نیست که بیش از حد نگران شوید، چون روند طبیعی دیگری هم وجود دارد به‌نام جایگزین‌سازی املاح که املاح ازدست‌رفته را دوباره تامین می‌کند و استحکام دندان‌ها را به آن‌ها بازمی‌گرداند. البته بزاق دهان، نقش کلیدی و مهمی در این زمینه بر عهده دارد. درواقع، بزاق دهان حاوی املاح مهمی مانند کلسیم و فسفر است که هر دو به ترمیم دندان‌ها کمک می‌رسانند.

فلوراید، املاح دیگری است که در ترمیم مینای دندان آسیب‌دیده، نقش دارد. با این‌حال، اگر مقدار زیادی از قندها و نشاسته‌ها را در طول روز مصرف کنید، روند جایگزین‌سازی املاح فقط می‌تواند بخشی از اثرات مخرب این کار را جبران کند. درنتیجه، محدود کردن میزان قند مصرفی از طریق خوردن شیرینی و شکلات، واقعا برای حفظ قوای دفاعی دندان‌ها و ظرفیت ترمیمی آن‌ها ضروری است.

 

0 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.