Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
توصیه هایی برای دندانهایی زیبا
224

توصیه هایی برای دندانهایی زیبا

|
0 دیدگاه

دوست دارید با بالارفتن سنتان همچنان دندانهایی زیبا و سالم داشته باشید؟ بهترین عادات و مراقبت‌های دهان و دندان را به شما معرفی می‌کنیم و به طور حتم با به کارگیری آنها دندانهایی سالم خواهید داشت.

دندان زیبا

دوست دارید با بالارفتن سنتان همچنان دندانهایی زیبا و سالم داشته باشید؟ بهترین عادات و مراقبت‌های دهان و دندان را به شما معرفی می‌کنیم و به طور حتم با به کارگیری آنها دندانهایی سالم خواهید داشت. *در دوران کودکی:

پوسیدگی‌های دندان، بیماری عفونی شایعی بین کودکان زیر ۶ سال است که مینای دندان را از بین می‌برد و ۵ برابر شایع‌تر از آسم است و نه تنها باعث درد و رنج کودک می‌شود بلکه روی رشد او هم تاثیر منفی خواهد گذاشت. برای پیشگیری باید از مواد غذایی مناسب برای کودک استفاده و به محض رویش دندان‌ها شتشو با مسواک را شروع کرد.

قبل از ۶ ماهگی مشاوره با دندانپزشک ضروری است. *در دوران نوجوانی و جوانی در دوران نوجوانی در صورتی که نوجوان به ورزشهای ضربه‌ای مثل فوتبال علاقه‌مند است باید از محافظ‌های دندان استفاده کرد. در دوران بلوغ نیز باید مراقب حساسیت‌های دندانی باشید.

شستشوی زیاد دندان‌ها با مسواک سفت، بیماریهای لثه و مصرف زیاد مواد غذایی اسیدی می‌تواند عامل بروز حساسیت‌های دندانی باشد. برای پیشگیری از عوارض آن بهترین کار استفاده از خمیردندان و دهان شویه‌های ضد حساسیت است. نباید بهداشت دهان را از یاد برد و حتما از نخ دندان استفاده کرد.

*در سالمندی در نهایت در میانسالی و سالمندی مصرف برخی دارو‌ها می‌تواند باعث کاهش میزان بزاق و خشکی دهان شود. بزاق به خنثی کردن اسیدهایی که روی دندان‌ها می‌نشیند کمک می‌کند و دندان‌ها را سالم نگه می‌دارد. با کاهش میزان بزاق احتمال آسیب به دندان‌ها افزایش می‌یابد. سعی کنید در کنار بهداشت دهان و دندان آب بیشتری بنشید وآدامس بجوید. برای کاهش بزاق و خشکی دهان درمانهای دارویی نیز وجود دارد. می‌توانید با پزشکتان در این مورد صحبت کنید.

 

[click_like post_id='93271']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.