246

دندان‌های حساس را چطور مدیریت کنیم؟

|
0 دیدگاه

با دندان های حساس چه کنیم؟ گزارشی که در Journal of American Dentistry منتشر شده است، نشان می‌دهد که یک نفر از هر هشت نفر دارای دندان‌های حساس است.

مدیریت دندان حساس

اگر شما در همین گروه قرار می‌گیرید، بهتر است راه‌های کنترل مشکلات ناشی از این مساله را جدی بگیرید. غذاها و نوشیدنی‌های خیلی اسیدی، مینای دندان را ساییده می‌کنند و شما را با دندان‌های حساس و پوسیدگی دندان‌ها تنها می‌گذارند! علاوه بر این، این نوع از غذاها و نوشیدنی‌ها می‌توانند باعث عقب رفتن خط لثه شوند و درنهایت با عصب‌های موجود در لثه برخورد کنند.

نوشابه‌های گازدار، میوه‌ها و آب‌میوه‌های خانواده مرکبات، همگی اسیدی هستند. بنابراین اگر دندان حساسی دارید، بهتر است به‌جای این‌که مرکبات را به‌تنهایی بخورید، آن‌ها را همراه با وعده‌های غذایی مصرف کنید. غذاهای دیگر در این حالت به‌عنوان سپر عمل می‌کنند و سطح pH دهان را موقع خوردن مواد غذایی اسیدی کاهش می‌دهند.

نکته مهم دیگر این است که حداقل ۳۰ دقیقه بین خوردن مرکبات و مسواک زدن فاصله بگذارید. متخصصان می‌گویند که اسید، مینای دندان را ضعیف می‌کند و زود مسواک زدن می‌تواند به مینای دندان‌ها آسیب برساند. اگر به بیماری دندان‌قروچه مبتلا هستید، باید بدانید که این بیماری به مینای دندان‌ها آسیب می‌رساند و می‌تواند حساسیت دندان‌ها را تحریک کند.

بنابراین بهتر است به پزشک مراجعه کنید و درباره استفاده از محافظ دهان با او مشورت کنید. البته دندان‌قروچه معمولا نشانه‌ای از استرس است. پس سعی کنید میزان استرس در زندگی‌تان را کمتر کنید.

 

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.