344

راز زیباتر شدن لبخند چیست؟

|
0 دیدگاه

یکی از عواملی که دندان‌ها را پیر می‌کند و به لبخند ما آسیب می‌رساند، فرسوده شدن لثه است. همراه با افزایش سن، لثه نیز به علت‌های مختلف فرسوده می‌شود:

زیبایی لبخند

یکی از عواملی که دندان‌ها را پیر می‌کند و به لبخند ما آسیب می‌رساند، فرسوده شدن لثه است. همراه با افزایش سن، لثه نیز به علت‌های مختلف فرسوده می‌شود: بهداشت ضعیف، سایش لثه‌ها با توجه به شیوه نادرست مسواک زدن و کاهش تولید کلاژن. فراموش نکنید که مسواک زدن با فشار زیاد می‌تواند باعث فرسودگی و عقب‌نشینی لثه‌ها شود.

بنابراین، بهتر است از مسواک‌های الکتریکی استفاده کنید. در غیر این صورت، مسواک‌های معمولی را فقط با انگشت‌ها نگه دارید تا فشار وارده به لثه‌ها را به حداقل برسانید. وقتی که لثه‌ها عقب‌نشینی می‌کنند، ممکن است به پیوند لثه یا روش‌های مشابه آن نیاز پیدا کنید. این روش‌ها باعث بهبودی در ظاهر صورت و حالت لبخند می‌شوند و از ریشه دندان محافظت می‌کنند.

شاید دیده باشید که گوشه دهان برخی افراد موقع خندیدن به داخل فرو می‌رود و زیبایی لبخند آن‌ها را از بین می‌برد. در این شرایط، ارتودنسی می‌تواند دندان‌ها را به محل اصلی خودشان بازگرداند و آن‌ها را در زاویه درست قرار دهد. این کار هم برای سلامت دهان و دندان لازم است، و هم تاثیر زیادی در زیبایی لبخند افراد دارد. برخی افراد واقعا با قرار گرفتن فلز در دهان برای ارتودنسی مشکل دارند، اما مدل‌های سرامیکی می‌توانند جایگزین مناسبی برای آن‌ها باشند.

 

0 پسندیده شده

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.