Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
آیا ارتودنسی محدودیت سنی دارد؟
745

آیا ارتودنسی محدودیت سنی دارد؟

|
0 دیدگاه

بزرگسالان هم می توانند از مزایای درمان ارتودنسی بهره مند شوند و کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنند. درمان ارتودنسی محدودیت سن ندارد و در هر سنی در صورت سلامت دندانها و بافتهای نگهدارنده امکان پذیر است.

ارتودنسی آنچه باید بدانید

درمان ارتودنسی دندان نقش قابل توجهی بر زیبایی چهره ، لبخند و ظاهر دندان ها دارد و منجر به افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی افراد می شود. همچنین بر سلامت دندان ها و سیستم جونده اثرات مثبت دارد.

دکتر مهریزی متخصص ارتودنسی توصیه می کند برای درمان ارتودنسی حتماً به متخصص ارتودنسی  مراجعه کنید.

اولین مشاوره ارتودنسی کودکان در کدام سن باشد ؟

طبق توصیه انجمن ارتودنتیست های امریکا اولین ویزیت ارتودنسی کودکان باید تا سن شش سالگی انجام شود.  درمان های پیشگیری و زودهنگام  نقش تعیین کننده ای ، در زیبایی و سلامت دهان و دندان کودکان خواهد داشت.  با توجه به اینکه در کودکان امکان هدایت رویش دندانهای دائمی و پتانسیل هدایت رشد فک وجود دارد درمان های ارتودنسی کودکان ساده ، کم هزینه تر و کوتاهتر از بزرگسالان می باشد و کودک در آینده به درمانهای پیچیده و طولانی مدت ارتودنسی کمتر نیاز خواهد داشت.

بهترین سن درمان ارتودنسی چیست ؟

مراحل تکامل و رویش سیستم دندان های کودکان به سه مرحله تقسیم می شود : دوره دندانی شیری ، دوره دندانی مختلط  و دوره دندانی دائمی. بهترین سن ارتودنسی برای بیشتر کودکان که مشکل فک ندارند ، اواخر دوره دندانی مختلط می باشد.

آیا ارتودنسی بزرگسالان محدودیت سنی دارد ؟

بزرگسالان هم می توانند از مزایای درمان ارتودنسی بهره مند شوند و کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنند. درمان ارتودنسی محدودیت سن ندارد و در هر سنی در صورت سلامت دندانها و بافتهای نگهدارنده امکان پذیر است.
مشکلات دندان بزرگسالان : درمان بهم ریختگی و مرتب کردن دندانها در سن بالاتر امکان پذیر است و فقط به علت تغییرات استخوانی مدت درمان از کودکان طولانی تراست. با درمان ارتودنسی ، اصلاح طرح لبخند موجب افزایش زیبایی و اعتماد به نفس افراد می شود.
درمان مشکلات فک بزرگسالان : با توجه به اتمام رشد بسته به شدت ناهنجاری دو نوع طرح درمان مطرح است : استتار ارتودنسی بدون جراحی و ارتودنسی همراه با جراحی فک.

ارتودنسی نامرئی چیست ؟

ارتودنسی نامرئی از ملاحظات ارتودنسی بزرگسالان می باشد. دستگاههای ارتودنسی ثابت بصورت رایج از جنس فلزی هستند. موقعیت شغلی یا اجتماعی حساس بعضی بزرگسالان ، باعث شده که آنها خواهان ارتودنسی دندانها با دستگاههای ارتودنسی نامریی باشند که کمتردیده شود.

تکنیکهایی که تحت عنوان ارتودنسی نامرئی (Invisible) معرفی می شوند، بصورت ثابت یا متحرک هستند و به سه گروه تقسیم می شوند : براکت های شفاف سرامیکی ، پلاکهای متحرک شفاف و ارتودنسی لینگوال از پشت دندان ها.

آیا ارتودنسی درد دارد ؟

مراحل فعال کردن دستگاه ارتودنسی و اعمال نیرو به دندان ها بخصوص در اولین جلسه ، اغلب با مختصری درد  و ناراحتی خفیف همراه خواهد بود که در چند روز برطرف خواهد شد. این درد بیشتر در اثر فشار و هنگام جویدن غذا احساس می شود. معمولاً نیاز به مصرف مسکن نیست.

متخصص ارتودنسی می تواند با استفاده از نیروهای لایت و تدابیر خاص درد خفیف را کاهش دهد.
همچنین در روزهای اول ممکن است دستگاه ارتودنسی ثابت برای مخاط ( سطح داخلی ) لب و گونه ایجاد ناراحتی کند که پس از یک تا دو هفته بیمار به آن عادت می کند و مشکلی نخواهد داشت. استفاده از موم ارتودنسی در روزهای  اول مشکل را برطرف میکند.

دکتر احسان ابوئی مهریزی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک

ارتودنسی اولین رشته تخصصی از علم دندانپزشکی است. مرتب سازی دندان ها و درمان ناهنجاریهای دندان  و فک حیطه کار متخصص ارتودنسی می باشد. ” متخصص ارتودنسی ” یا ” ارتودنتیست ” یک دکتر دندانپزشک است که پس از شش سال تحصیلات دانشگاهی در دوره دندانپزشکی عمومی و دریافت درجه دکترا ، در آزمون ورودی دستیاری یا رزیدنتی قبول شده و در دوره تخصصی سه الی چهار سال در دانشگاه های معتبر بصورت تمام وقت آموزش دیده است.

[click_like post_id='93833']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.