502

بازگشت به رابطه قبلی درست است یا نادرست؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر به تازگی رابطه عاطفی تان را به پایان رسیده است، احتمالا افسرده و ناراحت هستید و نمی توانید به خوبی تصمیم بگیرید.

بازگشت به رابطه قبلی درست است یا نادرست؟

این رفتارها طبیعی است.چون که شما دارید از آسیب های احتمالی که ممکن است برایتان اتفاق بیفتد، جلوگیری می کنید.  گاهی فکر می کنید که همه چیز را تمام کنید و هیچ راه برگشتی نگذارید، لحظه ای دیگر به فکر بازگشت به همان رابطه هستید.

اما قبل از هر تلاشی برای بازگرداندن شریک قبلی زندگی تان، خوب فکر کنید. پرسش های زیادی است که قبل از این تصمیم باید از خودتان بکنید. اگر دوست دارید که در این راه کار اشتباهی را انجام ندهید، با ما در این مطلب همراه باشید.

به چه دلیلی بار دیگر به او بازگردم؟

بنا بر تحقیقی که از دانشجویان دانشگاهی صورت گرفت، افرادی به رابطه قبلی خود باز می گردند که مدت زمان طولانی را با شریک زندگی شان سپری کرده اند.

در حقیقت آنها می ترسند که با تمام کردن رابطه شان تنها بمانند. همه افراد برای تمام کردن رابطه شان دلیل دارند، بنابراین انتخاب شریک زندگی قبلی تان تنها عدم اعتماد به نفس، عدم امنیت و ترس از تنهایی شما را نمایان می کند که دلیل خوبی برای بازگشت به رابطه ای ناسالم نیست.

آیا می توانم با شخص دیگری شاد باشم؟ 

گاهی عشق آنقدر چشمان ما را کور می کند که نمی توانیم اطرافمان را به خوبی ببینیم

، یا درک کنیم که هنوز هم بیرون از دایره رابطه عاشقانه ای که در آن غرق شده ایم، هنوز هم افرادی هستند که بتوانند باعث شادی ما شوند. همین فکر که «هیچکس جز او نمی تواند خوشحالم کند» ما را وادار می کند که به رابطه ای که آزارمان می دهد باز گردیم.

زمانی که عاشق می شویم، به هیچکس دیگری فکر نمی کنیم، اما درست زمانی که پایمان را از محدودیت هایمان فراتر می گذاریم، همه چیز تغییر می کند و تازه می فهمیم که دنیا در یک نفر خلاصه نمی شود.

خانواده و دوستان چه فکری می کنند؟

هیچ فردی بهتر از خانواده و دوستان صمیمی صلاح کار ما را نمی داند. آنها می توانند بهترین پیشنهادها را به ما بدهند،بنابراین از کمک گرفتن از آنها هراس به دل راه ندهید. شاید شما فکر کنید که همه چیز را می دانید اما گاهی لازم است که ما همین حرف های تکراری را از زبان دیگران بشنویم.

به علاوه، دیگران از بیرون به رابطه شما نگاه می کنند، پس بهتر می توانند جوانب مختلف آن را ببینند.

از یک رابطه عاطفی چه می خواهید؟

چهار عنصر لازم برای هر رابطه ای: صداقت، وفاداری، مراقبت و همراهی می باشد. بهتر است شما هم قبل از این که به رابطه گذشته خود باز گردید فهرستی از اهداف، احتیاجات و ارزش هایی را که از رابطه تان می خواهید، روی کاغذی بنویسید و ببنید که آیا طرف مقابل تان می تواند تمام آنها را برایتان تهیه کند.

حتی می توانید از او هم بخواهید که چنین لیستی را برای خود فراهم کند، در این صورت می توانید به اختلافات و نقاط مشترک خود پی ببرید.به این کار به عنوان یک بازی نگاه کنید. شما نباید خود و اهداف تان را با شریک زندگی تان وفق یا خودتان را کاملا به خاطر او تغییر دهید،

بلکه با لیستی که در دست دارید باید به دنبال بهترین انتخاب برای خود باشید. اگر واقعا طرف مقابل تان ارزش زمان گذاشتن بیشتری را دارد که هیچ، اگر نه بهتر است که وقت ارزشمندتان را با او به هدر ندهید.

آیا رفتار او آزاردهنده است؟

در یک رابطه عاطفی سالم، اعتماد باید دو طرفه باشد. شما باید رفتارهای طرف مقابل تان را زیر ذره بین قرار دهید. این که او یک بار به شما خیانت کرده است، شاید قابل گذشت باشد اما اگر این خیانت کردن یا دروغ گفتن برای او تبدیل به عادت شده باشد،

بهتر است که دور او را خط بکشید زیرا با بخشیدن و بازگشت شما به رابطه، او باز هم به رفتارهای آزاردهنده خود ادامه خواهد داد.

آیا یکدیگر را قبول دارید؟

هیچ فردی کامل نیست. زمانی که شما یک نفر را دوست دارید، نه تنها عادات خوب بلکه عادات بد او را نیز باید قبول کنید. اگر نمی توانید، بهتر است که هیچگاه به آن رابطه باز نگردید.

این بار برای بهبود رابطه چه کاری می توان انجام داد؟

حال که از شریک زندگی تان جدا شده اید، قبل از این که به او باز گردید خوب به مسئولیت هایی که در قبال این رابطه دارید، فکر کنید. با این فکر که شما هیچ اشتباهی نداشته اید، فقط خودتان را فریب می دهید. این طبیعت ما انسان هاست که اشتباهات خود را گردن دیگران می اندازیم اما این را بدانید که رابطه عاطفی بحث اش جداست.

شما نه دو نفر، بلکه یک نفرید و هر مشکلی هم که میان شما ایجاد شود مشترک است و آسیبش را هر دویتان خواهید دید. بنابراین زمانی که به کاستی های خود پی بردید، از دوست، خانواده یا حتی مشاور بخواهید که کمک تان کند تا فردی بهتر از خود، برای رابطه جدیدتان، بسازید.

رابطه شما چه تفاوتی با گذشته خواهد داشت؟

قبل از بازگشت به رابطه قبلی تان، مقابل شریک زندگی تان بنشینید و از او بخواهید که در مورد تغییراتی که قرار است در رابطه تان اتفاق افتد با شما صحبت کند. اگر هنگام صحبت باز هم دیدید که او شما را تحقیر می کند یا این که برای صحبت هایتان ارزشی قائل نیست، حتی ادامه صحبت هم بی فایده است، چه رسد به رابطه.

آیا زمان لازم را برای ایجاد تغییرات گذرانده اید؟

انسان ها یک شبه تغییر نمی کنند. حداقل چند هفته یا چند ماه زمان لازم است تا فردی بتواند خودش را تغییر دهد و رفتارهای بدش را کنار بگذارد. پس این زمان را هم به خودتان دهید و هم به شریک زندگی تان. ممکن است اوایل رابطه همه چیز بر وفق مراد باشد اما پس از گذشت کمی زمان، او به شخصیت قبلی خود باز خواهد گشت.

پس اگر احساس می کنید که هنوز زمان برای ایجاد تغییرات لازم است، صبر کنید و حتی اگر با صبر هم چیزی تغییر نکرد، بهتر است که به دنبال فرد دیگری برای ادامه زندگی خود باشید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.