415

برای قطع ارتباط فرزندمان با دوستان نامناسب چه کنیم؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ارتباط فرزندان با دوستان نامناسب ، یکی از نگرانی های والدین است. این ارتباط، علل مختلفی دارد که از جمله آن می توان به غفلت والدین، محیط های نامناسب، عدم آگاهی فرزندان از ضرر دوستان ناشایست و … اشاره کرد.

راه کارهای پیشنهادی برای قطع ارتباط فرزندان با دوستان نامناسب :

۱-از اهرم فشار استفاده نکنید؛ زیرا به موضع لجاجت می افتد و در برابر خواسته شما مقاومت خواهد کرد.

۲-برای قطع ارتباط، زیاد اصرار نکنید .حریص تر می شود.

۳- هرگز به دوستان او توهین نکنید .توجه داشته باشید که نوجوان درباره دوستان خود، تعصب ویژه ای دارد و جسارت شما او را سخت می آزارد و سبب پایداری دوستی اش خواهد شد .

۴-انتظار نداشته باشید که یکباره تمام دوستانش را کنار بگذارد و با همه قطع رابطه کند؛ بنابراین، بردبار باشید و به تدریج مشکل را حل کنید .بدین صورت که ابتدا از او بخواهید برخی از دوستانش را که آلودگی بیشتری دارند رها کند و با بقیه نیز کمتر ارتباط داشته باشد و به مرور ارتباط را قطع کند .

۵-با تغییر منزل، مدرسه ، کلاس، سرویس مدرسه، باشگاه ورزشی و مؤسسه هنری اش به طور غیر مستقیم، زمینه دیدار او را با دوستانش کمتر کنید.

۶-با ارتباط بیشتر با نزدیکان مطلوب، زمینه جایگزینی دوستان شایسته را برایش فراهم سازید.

۷-اگر به دین و ارزش های مذهبی پایبند است، او را با آموزه های دین در این زمینه آشنا سازید و به او گوشزد کنید که دوست نامطلوب می تواند بر دین او اثر بگذارد.

بهترین زمان برای القای این ارزش ها، موقعیت های عاطفی و بهترین شیوه تحریک عواطف و احساسات است که باید با نرمی و عطوفت او را متوجه ضرر جدی دوست نامطلوب کنید.

توجه داشته باشید که اشاره مستقیم به دوستان نامناسب او، وی را به موضع مقاومت می کشاند؛ بنابراین بهتر است کلی گویی کنید.

مناسب ترین جمله می تواند این باشد که “پسرم مدتی است رفتار و کردارت تغییر کرده، خودت بررسی کن و ببین از کجا سرچشمه می گیرد؟ آیا معلم، همکلاسی یا دوستت روی تو اثر گذاشته است؟ (دوست را به عمد در جایگاه سوم قرار دهید تا حساسیت او برانگیخته نشود.)

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.