Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
روش های تشخیص بارداری
544

روش های تشخیص بارداری

|
0 دیدگاه

اولین مسئله ای که می تواند دغدغه یک خانم باشد، تایید بارداری وی است. از این رو در این مقاله تلاش شده است شما را با روش های تشخیص بارداری آشنا سازیم.

به نشانه ها و علائم بارداری توجه کنید.

احساس شخصی خودتان را که حس می کنید حامله شده اید جدی بگیرید.

در صورت بروز بارداری در فرد تغییراتی ایجاد می شود که تحت عنوان نشانه های بارداری نامیده می شوند و عبارتند از:

قطع قاعدگی : قطع عادت ماهانه اولین و قابل اعتمادترین نشانه بارداری است.

تهوع و استفراغ
خستگی
تکرر ادرار و افزایش بزاق
بزرگ شدن سینه ها

آزمایش بارداری با ادرار

می توان برای تایید بارداری از هورمون های حاملگی موجود در نمونه ادرار خانم استفاده کرد. بهتر است جهت انجام آزمایش بارداری از نمونه ادرار صبحگاهی استفاده شود چرا که غلظت هورمون های بارداری در آن بیشتر از سایر اوقات می باشد و نتیجه دقیق تری به دست می آید.

بهترین زمان انجام آزمایش بارداری با ادرار ۷ روز بعد ازتاخیرقاعدگی است. امروزه با استفاده از کیت های تجاری به راحتی می توان این آزمایش را در منزل انجام داد.

آزمایش خون بارداری

اصولی ترین راه برای تایید بارداری، آزمایش خون مادر است.

در این آزمایش میزان هورمون حاملگی یعنی BhCG در نمونه خون فرد اندازه گیری می شود. آزمایش خون بارداری قادر است وقوع بارداری را ۴ الی ۵ هفته بعد ار لقاح به درستی نشان دهد. در صورتی که از تکنیک رادیوایمونواسی در آزمایش خون بارداری استفاده شود، میتوان بارداری فرد را ۸ یا ۹ روز بعد از لقاح تشخیص داد.

سونوگرافی

یکی از روش های مفید و مرسوم در تشخیص بارداری استفاده از سونوگرافی است. با استفاده از سونوگرافی داخلی می توان بارداری و ضربان قلب جنین را در هفته ۴ به راحتی تشخیص داد. معمولا توصیه می شود بعد از نتیجه مثبت آزمایش خون بارداری، از سونوگرافی جهت تایید حاملگی داخل رحمی و شنیدن ضربان قلب جنین استفاده شود.

[click_like post_id='94111']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.