505

۳۰ درصد از زنان مبتلا به سرطان در کشور، به سرطان سینه مبتلا می شوند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

احتمال رئیس مرکز تحقیقات سرطان گفت: ۳۰درصد از جمعیت زنان مبتلا به سرطان در کشور، به سرطان سینه مبتلا می‌شوند که دلیل آن نداشتن امکانات خوب عمل غربالگری و انجام غربالگری به طور ناقص می باشد.

۳۰درصد از زنان مبتلا به سرطان در کشور، به سرطان سینه مبتلا می شوند

محمدحسین اکبری رئیس مرکز تحقیقات سرطان با اشاره به بیماری سرطان در کشور اظهار داشت: کشور ما از نظر بیماری سرطان در وضعیت بهتری نسبت به اروپایی‌ها قرار دارد و به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۴۰ نفر دچار سرطان می‌شوند.

وی بیان کرد: به طور متوسط سالیانه در حدود ۹۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا می‌شوند و سن بیماران به دلیل جوان بودن کشور پایین‌تر از سایر کشور‌های دنیا است.

اکبری ادامه داد: غربالگری در باره بیماری سرطان سینه در ایران، معنایی ندارد، زیرا ماموگرافی برای انجام غربالگری در کشور ناقص است و کیفیت این عمل در کشور کم است و این مسئله سبب شده تا در ایران این کار به خوبی موثر واقع نشود.

اکبری عنوان کرد: بیماری سرطان در اثر کم تحرکی، تغذیه ناسالم و مسائل روحی و روانی در افراد ایجاد می‌شود و انواع سرطان‌ها در اثر عوامل محیطی و ژنتیکی در افراد شکل می‌گیرد.

وی تاکید کرد: آلودگی هوا و استعمال دخانیات و ریزگرد‌ها عامل مهمی در بروز سرطان در زنان و مردان است و میزان بروز سرطان‌های ویژه زنان در سطح استان‌های کشور یکسان است و متاسفانه باید بگویم که ۳۰ درصد از جمعیت زنان به سرطان در کشور، به سرطان سینه مبتلا هستند.

رئیس مرکز تحقیقات سرطان گفت: روش‌های نوین جراحی در کشور انجام می‌شود که در آن‌ها سعی در حفظ پستان شده و از برداشت‌های عمقی زیر بغل جلوگیری می‌شود و در کشورمان در هنگام عمل کار رادیوتراپی را انجام می‌دهیم.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.