Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
انبه از چه خواصی بهره می برد؟
655

انبه از چه خواصی بهره می برد؟

|
0 دیدگاه

یک نوع میوه گرمسیری به نام انبه با نام علمی Mangifera وجود دارد که کشورهای گرمسیری میزان پرورش آن هستند و صادراتش به کل جهان انجام میشود.این میوه نوع های مختلف انتی اکسیدان ها را در خود جای داده و K E C B۶ A ویتامین هایی هستند که در آن وجود دارند.

خواص انبه

این میوه به قلیایی شدن بدن کاهش وزن کنترل دیابت هضم غذا و تمیزی پوست کمک زیادی میکند.

در ادامه به گوشه ای از خواص انبه میپردازیم تا تشویقی باشد برای مصرف بیشتر آن :

پیشگیری از ابتلا به سرطان :

محققان به این نتیجه رسیدن که پولیفنول های موجود در این میوه خواص ضد سرطانی دارد و به ویژه با سرطان های سینه و کولون مقابله میکند. علاوه بر این انبه حاوی میزان بالایی فلاوونوئید ها مانند بتاکاروتن و الفاکاروتن نیز میباشد که خواص ضد سرطانی دارند.

حفظ جوانی پوست :

انبه سرشار از انتی اکسیدان ها است. این ترکیبات مغذی از پوست در بربر رادیکال های ازاد که عامل پیری زود هنگام هستند محافظت میکند. ویتامین C موجود در این میوه باعث افزایش تولید کلاژن شده و پوست را سفت و محکم میکند.ترکیبات انبه محافظت کننده پوست در برابر اشعه های ماورای بنفش است و همچنین باعث تمیزی منافذ پوست میشود.

کاهش فشار خون :

انبه حاوی میزان زیادی پتاسیم استکه به کاهش فشار خون و کنترل ان کمک زیادی میکند.بنابر این افرادی که از فشار خون بالا رنج میبرند میتوانند از این میوه استفاده کنند.

تقویت سیستم ایمنی بدن :

انبه سرشار از ویتامین های C و A و همچنین ۲۵نوع کاروتنوئید است که سیستم ایمنی بن را تقویت میکنند. باید بدانید که سلامت عمومی بدن در گرو سلامت روده ها است.

قلیایی کردن بدن :

انبه حاوی اسید تارتیک اسید مالیک و اسید سیتریک است که به قلیایی شدن بدن کمک زیادی میکنند.

سلامت قلب :

انبه را دوست قلب بدانید.چون سرشار از فیبرهای محلول و غیر محلول است. این میوه علاوه بر فیبر حاوی انتی اکسیدان ها نیز هست که برای حفظ سلامت قلب ضروری هستند.

در خدمت سلامت مغز :

این میوه حاوی گلوتامین است که پروتئین مهمی در تمرکز و حافظه دارد.ویتامین B۶ موجود در این میوه باعث تحریک مغز و حفظ قدرت ان میشود.

مفید برای کاهش وزن :

نتایج نشان میدهد که انبه برای کاهش چربی های بدن موثر است.این میوه خوشمزه حاوی کالری کمی است.مصرف انبه باعث کنترل اشتها شده و میزان قند و کلسترول خون را کاهش می دهد.

مفید برای مقابله با کم خونی :

این میوه حاوی اهن قابل توجهی است و این ماده معدنی در تولید گلبول های قرمز نقش موثر دارد.

چند نکته مهم :

سعی کنید انبه را با شکم خالی میل کنید چون در این صورت به پاکسازی بدن کمک کرده و ویتامین مواد معدنی و انتی اکسیدان های ان بهتر جذب میشود. بهتر است بدانید زیاده روی در مصرف این میوه ممکن است باعث بروز میگرن بی خوابی و در موارد نادر سرگیجه شود.

[click_like post_id='94393']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.