Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
اهمیت پاک کردن آرایش از روی پوست
348

اهمیت پاک کردن آرایش از روی پوست

|
0 دیدگاه

از عوارض باقی ماندن مواد آرایشی روی پوستتان چه میزان اطلاع دارید؟ این محصولات آرایشی چه عوارضی برای سلامتی مان در بر دارند؟

مراقب باشید با باقی ماندن آرایش روی پوستتان دچار انواع عارضه های پوستی از جمله آکنه و جوش خواهید شد. برای مراقبت از زیبایی تان در ایام نوروز موادآرایشی را روی پوستتان برجای نگذارید.

آرایش را پاک کنید

همه ما می‌دانیم که پاک نکردن مواد آرایشی از روی صورت و خوابیدن با آرایش واقعا ضرر دارد، ‌اما مضرات این کار واقعا چه محدوده‌ای را شامل می‌شوند؟ خواندن نکاتی که در ادامه خواهند آمد، شما را وادار می‌کند به این‌که حتما آرایش خودتان را قبل از خوابیدن پاک کنید!

پاک نکردن آرایش = به‌وجود آمدن جوش‌ها روی صورت!

اگر پوست صورت را قبل از خوابیدن پاک‌سازی نکنید، سلول‌های پوستی مُرده و آلودگی‌های مختلف روی پوست باقی می‌مانند و به فعالیت تخریبی خودشان ادامه می‌دهند. درواقع، باقی ماندن این عناصر روی پوست صورت، باعث گرفتگی منافذ پوستی می‌شود و درنهایت به التهاب مزمن در قالب انواع جوش‌های ریز و درشت منجر می‌گردد.

آکنه‌های قبلی بدتر می‌شوند! پاک‌سازی پوست، یکی از مهم‌ترین اصول در همه رژیم‌های زیبایی و مراقبت از پوست است. با این‌حال، پاک‌سازی برای افرادی که دارای پوست گرم‌مزاج هستند، واقعا کلیدی و ضروری محسوب می‌شود.

درواقع،‌ افرادی که پوست چرب دارند،‌ بیشتر از همه با آکنه‌ها مواجه می‌شوند، و پاک نکردن مواد آرایش در موعد لازم و خوابیدن با آرایش می‌تواند وضعیت آکنه‌ها را روی پوست این افراد بدتر کند. از این رو و برای پیشگیری از ایجاد جوش و آکنه در ایام نوروز، به شدت توصیه می‌شود که حتما حداقل روزی ۲ مرتبه آرایش صورت خود را پاک کنید. شستن صورت با آب ولرم و صابون‌های ملایم قبل از خواب هم از الزامات حفظ زیبایی در ایام نوروز است.

[click_like post_id='94511']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.