Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
توصیه هایی برای رفع بی اشتهایی، تهوع و تپش قلب دوران بارداری
353

توصیه هایی برای رفع بی اشتهایی، تهوع و تپش قلب دوران بارداری

|
0 دیدگاه

ناصر رضایی پور درباره تدابیر بارداری اظهار داشت: در بی اشتهایی، تهوع و قیِ دوره بارداری، باید فم (دهانه) معده را تقویت کرد که مصرف داروهایی که به صورت موضعی موجب تقویت فَم معده می شود, مناسب است.

داروی مقوی فَم یا دهانه معده در زنان باردار

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: در کتاب مروری بر کلّیت طب سنتی آمده است که “به” و خرمای نرسیده را بکوبند و به روی دهانه معده به صورت ضماد قرار دهند, در صورت وجود نفخ و دل درد، بهتر است, بذر کرفس و رازیانه نیز اضافه شود.

وی افزود: مواد قابض و خوشبو مانند “به” برشته شده و همچنین ماساژ دست ها و پاها و نگه داشتن دانه انار و برگ نعناع در دهان نیز برای رفع بی اشتهایی، تهوع و قیِ دوره بارداری مفید است.

رضایی پور اضافه کرد: بی اشتهایی، تهوع و استفراغ یکی از معضلات دوران بارداری است. به زنان باردار توصیه می شود که از مصرف غذاهای بسیارچرب و بسیارشیرین پرهیز کرده و آرام آرام مسافت کوتاهی را پیاده روی کنند.

پیاده روی اشتهای زنان باردار را باز می کند

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران ادامه داد: پیاده روی اشتها را باز می کند و از بروز حالت تهوع و استفراغ زنان باردار جلوگیری می کند، همچنین ورزش سبک برای زنان باردار مناسب است؛ ولی ورزش و حرکات شدید و پریدن، ممکن است موجب سقط جنین شود.

وی بیان داشت: تپش قلب در دوران بارداری بیشتر به سبب مشکلات فَم معده است که جرعه جرعه نوشیدن آب گرم و ورزش سبک برای رفع تپش قلب توصیه می شود.

[click_like post_id='94427']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.