Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
آیا این جوش است یا یک کورک؟
393

آیا این جوش است یا یک کورک؟

|
0 دیدگاه

جوش و کورک در شرایط مختلف پوست هستند، شما می توانید جوش را از شخص دیگری دریافت کنید بنابراین از به اشتراک گذاشتن ریش تراش، حوله و دیگر اقلام بهداشتی اجتناب کنید. هرگز سعی نکنید جوش یا کورک را بترکانید چون می تواند منجر به عوارض شود.

علائم آکنه:

آکنه یکی از شایع ترین مشکلات پوستی است. ۵۰ میلیون آمریکاری مبتلا به انواع آکنه هستند. آکنه در اندازه، اشکال و انواع مختلف می باشدکه معمولاً به هر شکلی روی پوست یا به صورت جوش روی گردن، پشت، شانه ها و قفسه ی سینه ظاهر می شود.

چند نوع آکنه وجود دارد که با هم متفاوتند:

۱- دانه های سر سیاه در سطح پوست که سلول های داخل منافذ آن به نظر می رسد سیاه و سفید هستند. جوش های سر سفید در قسمت عمیق تر پوست، سر آن ها بسته و پر از چرک است، که مخلوطی از سلول های سفید خون و باکتری می باشد.جوش های صورتی یا قرمز رنگ، که زمانی که آن ها را لمس می کنید می تواند احساس درد در شما ایجاد کند.

۲- جوش های قرمز و ملتهب پر از چرک، توده های سخت که به صورت عمیق در داخل پوست هستند.کیست بزرگ، نرم و پر از چرک. کورک یک دست انداز قرمز است که اطراف آن قرمز و متورم می باشد که به آرامی پر از چرک می شود و بزرگ تر می شود.

علل آکنه:

آکنه در خلل و فرج شروع می شود و منافذ سوراخ کوچک که در دهانه ی فولیکول های مو روی پوست است قرار دارد. این سلول ها می توانند با سلول های مرده پوست، توسط گرد و خاک و باکتری و چربی ها پر شوند.
جوش نیز در فولیکول های مو شروع می شود. آن ها توسط باکتری هایی مانند استافیلو کوکوس اورئوس که معمولاً بدون خطر در سطح پوست زندگی می کنند ایجاد می شوند. گاهی اوقات این باکتری ها می توانند در داخل فولیکول های مو باعث عفونت شوند.

دیدن یک دکتر:

شما باید به یک متخصص پوست درمان بیماری های پوستی مانند آکنه و جوش مراجعه نمایید. اگر تعداد زیادی جوش داشتید یا جوش ها بر عزت نفس شما تأثیر گذاشته بود، باید به یک متخصص آکنه مراجعه کنید.

درمان آکنه:

شما اغلب می توانید جوش خود را با کرم یا مواد شست و شو با خرید در داروخانه ها درمان کنید. معمولاً محصولات آکنه حاوی مواد تشکیل دهنده مانند اسید سالیسیلیک و بنزوئیل پراکسید که از مسدود شدن منافذ جلوگیری می کند و باکتری های سطح پوست را از بین می برد.

برای اگزمای شدیدتر دکتر موارد زیر را تجویز می کند: آنتی بیوتیک ها برای از بین بردن باکتری ها، قرص های جلوگیری از بارداری برای تنظیم سطح هورمون، ایزوترتینوئین یک شکل از ویتامینA. اگر آکنه ها با این درمان ها خوب نشد پزشک برای شما لیزر یا نور درمانی، لایه برداری شیمیایی تجویز می کند، زهکشی و استخراج که در آن دکتر دارو را در یک کیست تزریق و سپس آن را تخلیه می کند.

جلوگیری از آکنه:

برای جلوگیری از آکنه صورت خود را حداقل دو بار در روز با یک پاک کننده ملایم بشویید. پوست خود را تمیز نگه دارید. البته مواظب باشید پوست خود را بیش از حد نشویید؛ چون سبب خشکی پوست شما می شود. سعی کنید از محصولات بدون روغن برای پوست خود استفاده کنید که منافذ پوستتان مسدود نشود.

برای جلوگیری از جوش:

جوش مسری است. شما می توانید آن را از دیگران بگیرید. بنابراین اقلام بهداشتی شخصی خود را مانند ریش تراش، حوله و لباس ها را به اشتراک نگذارید. برای جلوگیری از انتقال باکتری به پوست خود، دست هایتان را با آب گرم و صابون بشویید.

[click_like post_id='95034']

دانیال میکائیلی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.