Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
تاثير روزه داری بر دستگاه گوارش و کبد
697

تاثير روزه داری بر دستگاه گوارش و کبد

|
0 دیدگاه

از آنجا كه در ماه رمضان اغلب الگوی دریافت غذا (زمان صرف وعده های غذایی و تركیب آن) تغییر می یابد، این امر ممكن است علائم و عوارض برخی بیماری های دستگاه گوارش را تحت تأثیر قرار دهد.

تاثير روزه داری بر دستگاه گوارش و کبد

در صورت عدم رعایت رژیم غذایی مناسب درماه رمضان، ممكن است عوارضی مانند خشكی دهان، آروغ زدن، نفخ شكم، احساس سنگینی شكم، سوزش سر دل، تهوع، یبوست و تغییرات اشتها دیده شود.

پرخوری، مصرف زیاد غذاهای چرب و سرخ شده، غذاهای تند و غذاهایی كه ایجاد نفخ می كنند،

مثل كلم، نوشابه های گازدار، سیر،پیاز، فلفل به خصوص فلفل دلمه ای، حبوبات مانند عدس، لوبیا، نخود، لپه و مصرف زیاد مواد قندی، دسرهای شیرین، زولبیا و بامیه، مصرف آب به همراه وعده غذایی ، مصرف غذا در حجم زیاد و مواد غذایی به اصطلاح سنگین مانند آش رشته و غذاهای غلیظ آبكی سبب نفخ و مشكلات گوارشی می شوند.

علت سوزش سردل در ماه رمضان

درماه رمضان اغلب پرخوری و مصرف غذا به مقدار زیاد به خصوص در وعده افطار، سبب بازگشت محتویات معده به مری و احساس سوزش سردل می شود.

غذاهای چرب و سرخ شده كه دیرتر از معده خارج می شوند، غذاهای تند، قهوه و چای پررنگ، نوشابه های گازدار، موادی مثل نعناع، شكلات، ادویه جات و مصرف سیگار می تواند باعث سوزش سردل در افراد روزه دار شود.

توصیه می شود به منظور پیشگیری از سوزش سردل، افراد روزه دار از پرخوری و مصرف وعده های غذایی حجیم بپرهیزند. این افراد باید تا حد امكان تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهند تا بتوانند در هر وعده حجم كمتری غذا مصرف كنند، لباسهای تنگ نپوشند و حداقل تا ۳ ساعت پس از صرف غذا دراز نكشند.

افزایش یبوست در افراد روزه دار

گرسنگی، كاهش مایعات دریافتی و كاهش فعالیت بدنی یبوست را در افراد روزه دار افزایش می دهند. از سوی دیگر تغییر الگوی وعده های غذایی و خواب در ماه رمضان سبب كاهش حركات روده می شوند به همین دلیل سرعت عبور مدفوع در روده كاهش می یابد، در نتیجه آب بیشتری از دست داده و سبب ایجاد یبوست می شود.

با نوشیدن مقادیر كافی آب و مایعات و افزایش دریافت منابع فیبر رژیمی مانند میوه و سالاد در وعده های سحری، افطار و پس از افطار به حفظ آب و انجام حركات طبیعی روده در ماه رمضان كمك كرد تا مدت زمان عبور مواد از دستگاه گوارش كاهش یافته و از ایجاد یبوست و نفخ جلوگیری شود.

جهت درمان یبوست باید مصرف آب، غلات سبوس دار، آرد قهوه ای، انجیر و آلوی خشك خیسانده، میوه ها به خصوص همراه با پوست و سبزیجات را افزایش داد. افراد مبتلا به یبوست بهتر است مصرف چای خود را كاهش دهند. افزایش فعالیت بدنی و تحرك نیز به درمان یبوست كمك می كند.

آیا روزه داری سبب افزایش خطر ایجاد زخم معده و دوازدهه (زخم های فوقانی دستگاه گوارش) و خونریزی گوارشی می شود؟

روزه داری خطر بروز زخم های گوارشی را در افراد سالم افزایش نمی دهد ولی در افرادی كه سابقه سوء هاضمه به علت زخم های گوارشی داشته اند و زخم ها به خوبی درمان نشده و التیام كامل پیدا نكرده اند،

در صورت عدم درمان میزان عود زخم در طی ماه رمضان افزایش می یابد و در برخی افراد كه مبتلا به زخم های گوارشی هستند و به طور منظم روند درمان بیماری خود را پیگیری نمی كنند، احتمال خونریزی از زخم كه به صورت مدفوع به رنگ قیر و استفراغ خونی ممكن است خود را نشان دهد، درماه رمضان افزایش می یابد.

روزه داری ماه رمضان شدت و عوارض زخم های فعال معده و دوازدهه و التهاب یا ورم معده را افزایش می دهد. بنابراین روزه داری در افراد مبتلا به زخم های فعال توصیه نمی شود.

اقداماتی که بیماران با سابقه قبلی زخم های فوقانی گوارشی ضروری قبل از اقدام به روزه داری انجام دهند…..

این بیماران قبل از اقدام به روزه داری با دستور پزشك خود آندوسكوپی انجام دهند تا زخم آنها مورد بررسی قرار گیرد. در این صورت اگر زخم آنها فعال نباشد با تجویز برخی داروهای كنترل كننده اسید معده اجازه روزه داری به آنها داده می شود. ولی در صورت تشدید علائم بیمار، علی رغم درمان روزه داری توصیه نمی شود.

لازم است بیماران دارای سابقه قبلی زخم های گوارشی در هنگام روزه داری تحت نظر پزشك به طور منظم از داروهای كاهش دهنده اسید معده در دو وعده افطار و سحر استفاده كنند.

آیا روزه داری می تواند خطر بیماری های كیسه صفرا را افزایش دهد؟

به طور كلی گرسنگی طولانی چند روزه و كاهش شدید مصرف غذا سبب كاهش عملكرد كیسه صفرا و افزایش خطر رسوب صفرا در كیسه صفرا می شود. از سوی دیگر اتلاف آب بدن در فصول گرم سال نیز باعث افزایش خطر بیماریهای كیسه صفرا می شود. با این حال نمی توان گفت كه كاهش دریافت غذا و مایعات در ماه رمضان سبب افزایش خطر این بیماریها می شود.

تحقیقات نشان می دهند كه روزه داری ماه رمضان در افراد سالم اثر سوئی بر عملكرد كیسه صفرا نداشته باشد.

بیماران مبتلا به بیماریهای كیسه صفرا از جمله سنگ كیسه صفرا، پس از مشاوره با پزشك و رعایت برخی نكات رژیم غذایی از جمله اجتناب از مصرف غذاهای پر حجم و پر چرب و دریافت مقادیر كافی آب و مایعات در فاصله افطار تا سحر می توانند اقدام به روزه داری نمایند.

[click_like post_id='94719']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.