Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
فواید سلامتی کپسول های سیر برای بانوان
350

فواید سلامتی کپسول های سیر برای بانوان

|
0 دیدگاه

بسیاری از تحقیقات نشان می دهد که سیر تازه روش بهتری برای بهره مندی از فواید سیر است.

فواید سلامتی کپسول های سیر برای بانوان

اما کپسول سیر نیز به ویژه در صورت عدم تمایل به طعم و بوی سیر تازه، می تواند یک گزینه ی جایگزین باشد. کپسول سیر حاوی پودر کنسانتره سیر، روغن سیر یا عصاره پودر سیر است. براساس یرخی از تحقیقات، سیر ممکن است فواید ویژه ای برای بانوان داشته باشد. همچنین قبل از مصرف مکمل های سیر با پزشک خود مشورت کنید.

کاندیدیاز

کاندیدیاز معروف به برفک یک عفونت قارچی بوده که ناشی از رشد زیاد کاندیدا آلبیکنس است. عفونت های قارچی می تواند در قسمت های مختلفی از بدن ایجاد شود، اما بانوان معمولا عفونت های قارچی واژینال را تجربه می کنند.

براساس مطالعه منتشر شده در مجله ” تحقیقات گیاه درمانی”، سیر و پودر سیر ترکیبات خاصی معروف به دی آلیل تری سولفید یا آلیسین، متیل آلیل تری سولفید و آلیل متیل تری سولفید با خواص ضد میکروبی و ضد قارچی دارند.

خواص ضدسرطانی

سیر ممکن است دارای خواص ضدسرطانی باشد. براساس انستیتوی ملی سرطان، سیر به دلیل خواص ضد باکتری یا ضد سرطانی در کمک به جلوگیری از ابتلا به برخی انواع سرطان ها از جمله سرطان روده، سینه و معده موثر است.

اگرچه انستیتوی ملی سرطان امریکا حامی مصرف هیچ گونه مکمل غذایی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان نبوده، اما براساس سازمان بهداشت جهانی، دوز روزانه ۲ تا ۵ گرم سیر تازه، ۰.۴ تا ۱.۲ گرم پودر سیر خشک شده، ۲ تا ۵ میلی گرم روغن سیر، ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم عصاره سیر با ۲ تا ۵ میلی گرم آلیسین برای تقویت سلامت عمومی برابر است.

کاهش کلسترول

براساس مطالعه منتشر شده در مجله “تغذیه”، کپسول های روغن سیر در کمک به افزایش کلسترول نوع خوب یا HDL و کاهش سطوح کلسترول تام در بانوان موثر است. همچنین طبق مطالعه ای در مجله “انجمن دیابت امریکا”، مکمل های سیر به کاهش قابل توجه سطوح کلسترول تام در بانوان بعد از یائسگی کمک می کند.

ملاحظات

هرچند کپسول های سیر ممکن است اثرات مفیدی بر سلامت بانوان داشته باشند، اما مکمل های غذایی نباید بدون مشورت با پزشک مصرف شود. تمام مکمل های سیر حاوی میزان یکسانی از مواد اولیه فعال نیستند. براساس توصیه مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، بیماران باید از محصولات استاندارد سیر استفاده کنند.

سیر ممکن است دارای عوارض جانبی از جمله معده درد و سردرد باشد و می تواند با برخی از داروها مانند قرص های ضدبارداری تداخل ایجاد کند. بنابراین در صورت استفاده از مکمل های سیر با پزشک خود مشورت کنید.

[click_like post_id='94709']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.