Notice: Undefined property: wpdb::$get_charset_collate in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-includes/wp-db.php on line 618

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 510

Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/salamati.ir/httpdocs/wp-content/plugins/doctor-profile/includes/helpers.php on line 525
ورزش های مناسب برای کمر درد
600

ورزش های مناسب برای کمر درد

|
1 دیدگاه

به گفته موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی ( NINDS )، کمر درد شایع ترین علت ناتوانی در کار است و آمریکایی ها در مجموع در حدود ۵۰ میلیارد دلار در درمان این نوع از کمر درد در سال هزینه می کنند.

ورزش های مناسب برای کمر درد

خوشبختانه، شما می توانید کمر درد خود را بدون عمل جراحی یا دارو درمان کنید.

با ورزش انواع مختلف کمر درد درمان می شود ورزش تاثیرات مختلفی روی اعضاء بدن می گذارد که این تاثیرات دارای فواید درمانی زیادی هستند.

۱- ورزش منظم، باعث تناسب اندام می شود و این موضوع فشار وارد بر کمر را کم کرده و کمر دردهایی که به خاطر اضافه وزن ایجاد شده اند را درمان می کند.
۲ – ورزش سبب افزایش انعطاف بدنی شده و توانایی حرکات در جهات مختلف را افزایش می دهد و کمر دردهای حاصل از خشکی کمر را بهبود می بخشد.
۳ – با ورزشهای مخصوص می توان عضلات شکم و کمر را تقویت کرد عضلات قوی از ستون فقرات محافظت می کنند و از آسیب دیدگی آن جلوگیری می نمایند عضلات نیرومند می توانند از دیسکهای آسیب دیده حفاظت کنند و کمر دردهای حاصل از صدمات دیسک را درمان نمایند.

اگر شما از کمر درد رنج می برید این مهم است که برخی از تمرینات به طور منظم برای تقویت پشت انجام شود. آکادمی جراحان ارتوپدی آمریکا ( AAOS ) توصیه به صرف ۱۰ تا ۳۰ دقیقه ورزش در روز در مراحل اولیه درد پشت کردند. دکتر شما و فیزیوتراپی می تواند ورزش های خاص را برای شرایط خاص شما نشان دهد.

لذا قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید با دکتر خود مشورت کنید.

انعطاف پذیری پایین کمر

کلینیک مایو توصیه به تکرار این تمرین انعطاف پذیری کمر پنج بار در روز و شما می توانید به تدریج تعداد دفعات را تا ۳۰ بار افزایش دهید به تدریج انجام این حرکات برای شما آسان تر می شود.

به پشت بر روی زمین یا یک تشک بخوابید. زانوها را خم نگه داشته، پاشنه ی پاهای خود را صاف بر روی زمین قرار دهید. پاشنه های پا را بر روی زمین فشار دهید بعد، قوس پشت خود را بالا بکشید ( باسن را منقبض کنید و آن را از زمین بلند کنید ) به نحوی که شانه‌ها، باسن و زانو در امتداد هم باشند.

این ژست را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید سپس بر روی زمین به پشت استراحت کنید. این حرکت برای تقویت عضلات ‌هامسترینگ و عضلات اطراف مفصل ران و لگن است

چرخش پایین پشت

چرخشش کمر به پایین را دو یا سه بار در هر طرف از بدن خود تکرار کنید تمرین این کشش را به خاطر داشته باشید سعی کنید آن را یک بار در صبح و یک بار در شب  انجام دهید ( و یک کشش در بعد از ظهر در صورت نیاز اضافه کنید )
در شروع به پشت بخوابید زانوها را خم و محل پاهای خود را صاف بر روی زمین قرار دهید.

بر حفظ شانه های خود را به زمین تمرکز داشته باشید و سپس زانوی خود را به یک طرف از بدن خود بچرخانید قبل از بازگشت به موقعیت شروع خود، این ژست را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس در طرف دیگر تکرار کنید.

کشش پاها به سمت قفسه سینه

به پشت بخوابید زانو خود را خم و پاها را بر روی زمین قرار دهید A و با استفاده از هر دو دست زانو را بالا بکشد B و آن را به قفسه سینه خود فشار دهید برای ۱۵ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید.

و سپس به موقعیت شروع A برگردید C با پای مخالف تکرار کنید سپس به موقعیت شروع برگردید D پس از آن با هر دو پا تکرار کنید یک کشش را دو تا سه برابر تکرار کنید ترجیحا یک بار در صبح و یک بار در شب انجام دهید.

کشش در حالت نشسته

روی صندلی بدون دسته یا چهارپایه بنشینید و پای چپ خود را بر روی پای راست خود عبور دهید نیم تنه خود را پیچ و تاب داده و به کنار بکشید. این موقعیت را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید  و سپس در طرف دیگر تکرار کنید. این کشش  را دو بار در روز، سه تا پنج بار در هر طرف انجام دهید.

انقباضات ساده شکم

تمرین انقباضات شکمی می تواند قدرت کمر را باز گرداند و به شما کمک کند.

با زانوی خم به پشت خود بخوابید عضلات شکم خود را به سمت پایین و عقب فشار دهید. عضله شكم را سفت كنيد تا حدی كه بتوانيد به راحتی صحبت كنيد ويا به راحتی نفس بكشيد و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید و سپس عضلات خود را شل كنيد و این تمرین را ۱۰ بار تکرار کنید. نفس خود در حال تمرین کردن نگه دارد.

تمرین با یک توپ

در حالی که به پشت دراز کشیده اید زانوها را روی مديسين بال ( Medicine Ball ) خم کنید یک دست را  بر سر خود بالا ببرید و سپس متناوب بازوی دیگر خود بالای سر ببرید در مراحل بعد همزمان با بلند كردن دست راست، پای چپ را نيز بلند كنيد. اين كار را در سمت مخالف نيز تكرار كنيد.

نشستن روی توپ

بر روی یک توپ ورزشی ( مديسين بال ) بنشینید به نحوی كه كف پاها روی زمين بوده و زانوها و باسن ۹۰ درجه خم باشند و پای خود را در حال استراحت بر روی زمین قرار دهید.

یک دست را بر سر خود بالا ببرید و سپس بازوی دیگر را بالا ببرید. بعد همزمان با بلند كردن دست راست به آرامی پاشنه پا را بالا و پایین ببرید سپس درطرف دیگر با دست مقابل انجام و پاشنه خود را تغییر دهید.

علاوه بر تمرینات که در این تصاویر آمده از تمرینات دیگر مانند ( پیاده روی، شنا، حرکات کششی و یوگا ) که ممکن است درد کمر را بهبود دهد با نظر پزشک استفاده کنید با توجه به نظر NINDS، تمرینات به تقویت عضلات پشت کمک کرده و ممکن است موثرترین راه برای مبارزه با درد کمر و بهبود سریع آن باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، بیماران مبتلا به کمر درد باید در کشش عضلات ( کمر، شکم، باسن و پاها ) تمرکز کند بیمار هرگز نباید در کشش عضلات زیاده روی کند و کشش باید آهسته و تدریجی باشد.

[click_like post_id='94699']

از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: س. ع

با سلام و سپاس از مطالب آموزندتون
لطفا برای ورزشهای ذکر شده در مقاله تصویر نحوه انجام دادن را هم ضمیمه کنید . زیرا به این ترتیب از انجام غلط و آسیب زا حرکات جلوگیری میگردد.
با تشکر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.