18348

خواص شگفت انگیز کنجد

|
1 دیدگاه

یکی از مغذی ترین و پر انرژی ترین دانه های روغنی موجود ، کنجد است. زادگاه این دانه پر انرژی هندوستان می باشد و در زمان های گذشته از آن برای تقویت وضعیت جسمی سربازان از آن استفاده می شد.

خواص کنجد

کنجد آثار ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی شناخته شده ای دارد. مصرف آن باعث کاهش میزان تری گلیسیرید، کلسترول بد یا LDL و قندخون و افزایش HDL یا همان کلسترول خوب می شود.

تمام این موارد به کاهش خطر بروز بیماری های قلبی عروقی کمک خواهدکرد. مصرف کنجد باعث افزایش سطح ویتامینE در بافت ها هم می شود. در صورتی که دچار درد های شدید در دوران عادت ماهانه هستید.

بهتر است بدانید مصرف کنجد و فرآورده های آن باعث کاهش التهاب و شدت انقباض های رحمی و در نتیجه کاهش شدت درد در دوران قاعدگی هم می شود. کنجد همچنین در بهبود ترشح هورمون های جنسی در زنان یائسه نقش دارد.

بررسی ها نشان داده اند مصرف کنجد در بهبود روند بیماری پارکینسون تاثیرگذار است و به رشد سلول های عصبی مرکزی در نوزادان نیز کمک می کند و باعث افزایش قدرت بینایی می شود.

به همین دلیل متخصصان تغذیه مصرف آن را به خانم های باردار و شیرده توصیه می کنند. کلسیم موجود در کنجد برای داشتن استخوان ها و دندان های سالم موثر است و در انعقاد خون، کاهش فشارخون و عملکرد عضلات نقش دارد.

در نهایت کنجد به عنوان منبع آهن در درمان کم خونی نقش دارد و ویتامین های گروهB موجود در آن نیز به بهبود سوخت و ساز بدن کمک می کند.

20 پسندیده شده
دانیال میکائیلی
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: عبد الحمید موسوی

مطلب مفیدی بود. در مورد روغن کنجد که جایگزین خوبی برای روغنهای سرخ کردنی است نیز مطلب بنویسید من از روغن کنجد استفاده می کنم خیلی راضیم به همه هم توصیه میکنم. با تشکر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.