183

آفتابگردان گیاهی برای کاهش فشار خون

|
0 دیدگاه

تخمه آفتابگردان منبع خوبی از منیزیم است و بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند که منیزیم به کاهش فشار خون و سردردهای میگرنی و همچنین سکته قلبی کمک می‌کند.

آفتابگردان گیاهی برای کاهش فشار خون

 اصغر نقشی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: تخمه آفتابگردان از جمله مغزهای چربی است که نه‌تنها به عنوان آجیل و تنقلات، بلکه در غذاها و به خصوص سالادهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره‌ای به ترکیبات موجود در روغن آفتابگردان تشریح کرد: روغن آفتابگردان، ۶۶ درصد چربی غیراشباع اسیدلینولئیک دارد و علاوه بر آن، این تخم منبعی غنی از فیبر، پروتئین، ویتامین E، ویتامین ب، ویتامین آ و مواد معدنی مختلف مانند پتاسیم، منیزیم، ‌آهن، فسفر، سلنیوم، کلسیم و روی است.

نقشی ادامه داد: کارشناس مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی از صاف شدن صدا با مصرف تخمه آفتابگردان گفت و یادآور شد: مصرف تخمه آفتابگردان برای رفع ناراحتی‌های برونش، حنجره، مشکلات ریوی و همچنین صاف شدن صدا مؤثر است.وی اظهار کرد: مهم‌ترین خاصیت درمانی تخمه آفتابگردان تقویت‌کنندگی چشم و دید انسان است ولی نباید در خوردن آن افراط کرد.

نقشی ضمن بازگو کردن آثار کمبود منیزیم در بدن تاکید کرد: کمبود منیزیم در بدن باعث بالا رفتن فشار خون، گرفتگی ماهیچه‌ها ( شامل گرفتگی ماهیچه قلب، راه‌های هوایی که از نشانه‌های آسم است) و سر دردهای میگرنی و همچنین خستگی و تنش می‌شود.

[click_like post_id='102872']

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.